Browsing by Author Pala, Fikri

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 22  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2011-10-26AB ile entegrasyonda muhasebe mesleğinin değerlendirilmesiPala, Fikri; Çelik, Şevki; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1993Dış ticaret sermaye şirketleri ve muhasebe uygulamasıPala, Fikri; Mürtezaoğlu, İslam; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2003Enflasyonun işletmelerin mali tabloları üzerindeki etkileri ve giderilmesiPala, Fikri; Caferov, Rasim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1997Geleneksel portföy yönetimi yaklaşımı va İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda uygulanabilirliğiPala, Fikri; Düzel, Tuğba; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1997Kartlı ödeme sistemleri yasal boşluklar ve çözüm önerileriPala, Fikri; Baran, Betül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2006Katılım bankacılığı faaliyetleri ve muhasebe sistemiPala, Fikri; Pekcan, Mümin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Ana Bilim Dalı/Muhasebe ve Finansman Bilim Dalı.
2010Katılım bankalarının fon toplama ile fon kullandırım işlemleri ve katılım bankalarının finansal performanslarının değerlendirilmesiPala, Fikri; Özkara, Bahadır; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe ve Finansman Bilim Dalı.
1999Kurumsal kredilendirme süreciPala, Fikri; Dedeoğlu, Tuğba; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1997Modern portföy teorisi ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda uygulanabilirliğiPala, Fikri; Demirel, Seyhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1988Muhasebe bilgilerinin işletme kararlarında kullanılmasıUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Pala, Fikri
2011Piyasalarda türev ürünler, vergilendirilmesi ve muhasebeleştirilmesiPala, Fikri; Yanbolu, Didem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe ve Finansman Bilim Dalı.
1996Tek düzen hesap planına göre ihracat işlemlerinin muhasebeleştirilmesi ve bir uygulamaPala, Fikri; Akıt, Hale; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1997Tek düzen hesap planına göre inşaat işletmelerinin muhasebe yapısıPala, Fikri; Akyıldız, Hasan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1994Tek düzen hesap planına uygun bilgisayarlı muhasebe organizasyonu ve bir uygulamaPala, Fikri; Eroğlu, Selda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2002Tek düzen muhasebe sistemi çerçevesinde barter işlemlerinin muhasebeleştirilmesiPala, Fikri; Gültepe, Münir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1986Ticari bankalarda muhasebe sistemi içinde maliyetlerin belirlenmesiPala, Fikri; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1996Türk bankacılık sisteminin Avrupa Topluluğu bankacılık sistemine uyumlaştırılmasıPala, Fikri; Selvi, Salih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1998Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu açısından sermaye şirketlerinde kar dağıtımıPala, Fikri; Pekdemir, İsmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1999Türkiye'de döner sermaye işletmeleri ve tıp fakültesi döner sermaye işletmeleri ile ilgili bir uygulamaPala, Fikri; Durmaz, Fahri; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2000Türkiye'de ihracatın finansmanında kullanılan teknikler ve uygulamasıPala, Fikri; Halıcı, Başar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.