Browsing by Author Okursoy, Rasim

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 8 of 8
Issue DateTitleAuthor(s)
2008Bazı tarımsal ürünlerin farklı ön soğutma yöntemleri ile soğutulmasındaişletim ve tasarım parametrelerinin belirlenmesiOkursoy, Rasim; Alibaş, İlknur; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2003Hidrolik tahrikli bir toprak penetrometresi için geliştirilen mekanik sistem tasarımıUludağ Üniversitesi/Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu.; Uludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarım Makinaları Bölümü.; Tekin, Yücel; Okursoy, Rasim
2011-06-10Ispanağın havayla ve suyla ön soğutulmasında kullanılan soğutma sistemlerinin termodinamik hesaplarının belirlenmesiUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Biyosistem Mühendisliği Bölümü.; Alibaş, İlknur; Okursoy, Rasim; Alibaş, Kamil
1999-07-05Lastik tekerlekli traktörlerde lastik basıncının toprak sıkışıklığına olan etkilerinin belirlenmesiOkursoy, Rasim; Özgöz, Engin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2008Mısır üretiminde korumalı toprak işleme yöntemlerinin geleneksel toprak işleme yöntemi ile makina maliyetleri ve ürün verimi açısından karşılaştırılmasıOkursoy, Rasim; Bodur, Sabahattin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2006-02-21Pullluk uç demirlerindeki aşınmaların belirlenmesinde görüntü işleme tekniğinden yararlanma olanaklarıOkursoy, Rasim; Uras, Ahu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makinaları Anabilim Dalı.
2001-06-21Toprak sıkışıklığının belirlenmesinde traktör hidrolik sisteminden tahrikli penetrometreden yararlanma olanaklarıOkursoy, Rasim; Tekin, Yücel; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Makineleri Anabilim Dalı.
2003Traktöre asılabilen bir toprak penetrometresi için tasarlanan hidrolik donanımUludağ Üniversitesi/Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu.; Uludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarım Makinaları Bölümü.; Tekin, Yücel; Okursoy, Rasim