Browsing by Author Moğol, Elif Başağan

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 8 of 8
Issue DateTitleAuthor(s)
2015Artertiyovenöz fistül cerrahilerinde lokal anestezi ve rejyonal anestezinin karşılaştırılmasıMoğol, Elif Başağan; Terkanlıoğlu, Serkan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2010Çalışan kalpte koroner arter cerrahisinde desfluran ve total intravenöz anestezi'nin (TIVA) hemodinami üzerine etkilerinin karşılaştırılmasıMoğol, Elif Başağan; Özbey, Tuğçe; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2013Çocuklarda trendelenburg pozisyonu ve valsalva manevrasının internal jugulre ven çapı ve yerleşimi üzerine etkisiMoğol, Elif Başağan; Dinçyürek, Gamze Naime; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2011Deksmedetomidin ve esmololün derlenme döneminde oluşan artmış hemodinamik yanıt tedavisindeki etkinliklerinin karşılaştırılmasıMoğol, Elif Başağan; Günay, Hülya; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2009Bir kolloid olan hidroksietil nişasta (HES) 130/0.4 (voluven®) solüsyonunun kan şekeri üzerine etkisiMoğol, Elif Başağan; Uzunalioğlu, Semiha; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
-Koroner arter bypass greftleme cerrahisinde uzak iskemik önkoşullamanın perioperatif kardiyak ve renal fonksiyonlar üzerine etkisiMoğol, Elif Başağan; Argadal, Elif Kaya; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2009Metoklopramid ve ondansetronun mivakuryum ile oluşan kas gevşemesine etkisiMoğol, Elif Başağan; Tercan, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2012Posttorakotomi ağrısında torakal paravertebral blok için bupivakain ile levobupivakainin karşılaştırılmasıMoğol, Elif Başağan; Kaya, Şener; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.