Browsing by Author Mengüç, Ahmet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 14 of 14
Issue DateTitleAuthor(s)
1998-10-22Alstroemeria cv. "vanitüs"ün saksı bitkisi olarak yetiştirilmesi üzerine araştırmalarMengüç, Ahmet; Gümüş, Cevdet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2001-05-10Bazı büyümeyi düzenleyici maddelerin "freesia sp." yetiştiriciliğinde çiçeklenme ve çiçek kalitesi üzerine etkileriMengüç, Ahmet; Seyidoğlu, Nilüfer; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1993-02-09Bazı süs bitkileri sporlarının çimlendirilmesinde farklı çimlendirme ortamları ile ışık intensitesinin etkileri üzerine bir araştırmaMengüç, Ahmet; Zencirkıran, Murat; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1999-04-09Değişik ekolojilerde fritillaria imperialis Linn. soğanlarının farklı yöntemlerle yetiştirilmesi üzerinde bir araştırmaMengüç, Ahmet; Yücel, Gül; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1992-09-16Değişik olum devrelerindeki astor karanfil kesme çiçeklerinde gümüş tiyosülfat+sakkaroz ön uygulamasının soğukta depolama süresine ve depolama sonrası vazo ömrüne etkileri üzerine bir araştırmaMengüç, Ahmet; Usta, Erol; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1995Değişik zaman ve uygulamaların manolya (Magnolia grandiflora L.) çeliklerinin köklenmeleri üzerine etkisiMengüç, Ahmet; Er, Feriha Adaletsever; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1992-03-11Isparta ve yöresinde yetiştirilen güllerin (Rosa damescana Milb)'nın bazı özelliklerinin saptanması üzerine bir incelemeMengüç, Ahmet; Yılmaz, Önder; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1989-10-23Kralenden yavru yumru üretiminde değişik uygulamaların etkisi üzerinde bir araştırmaMengüç, Ahmet; Akdeniz, Evin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1997Mavi sedir "Cedrus atlantica 'glauca'"'nın aşı ve çelikle çoğaltımı üzerine araştırmalarMengüç, Ahmet; Güler, Habibe; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1990-03-30Omega aşı yöntemi ile gül fidanı yetiştiriciliği üzerinde bir araştırmaMengüç, Ahmet; Afacan, A. Berrin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1991-03Porsuk (Taxus baccata L.) çeliklerinin köklendirilmesi üzerinde bir araştırmaMengüç, Ahmet; Çetin, Aysun; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1995Tüplü gül fidanı yetiştiriciliğinde farklı harç karışımlarının köklenme, aşı tutma ve fidan gelişimine etkileriMengüç, Ahmet; Altuntaş, Esin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1998-12-11Türkiye florasında bulunan bazı önemli soğanlı süs bitkilerinde çoğaltım yöntemleri üzerine araştırmalarMengüç, Ahmet; Zencirkıran, Murat; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1994-08-15Twın-scale yönetimiyle bazı süs bitkilerinin soğan üretiminde 1AA ( ındole-3- acid )nin etkileriMengüç, Ahmet; Ülker, Filiz; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.