Browsing by Author Kurdal, Ekrem

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 25  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1987BakteriyofajlarUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/TÜT Bölümü.; Kurdal, Ekrem
1998-10-27Beyaz peynir üretim aşamaları ve olgunlaşması sırasında thiamin ve riboflavin'in değişimi üzerine araştırmaKurdal, Ekrem; Şahin, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı.
1994-10-20Bursa il merkezinde tüketime sunulan beyaz peynirlerin kimyasal ve mikrobiyolojik nitelikleri üzerine araştırmaKurdal, Ekrem; Gürtunca, B. Belgin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Gıda Bilimi ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı.
1988Bursa il merkezinde tüketime sunulan kahvaltılık tereyağlarının kimyasal ve mikrobiyolojik özellikleri üzerinde bir araştırmaKurdal, Ekrem; Tayan, Mehlika; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Ürünleri Teknolojisi Anabilim Dalı.
1990Bursa il merkezinde tüketime sunulan mandıra sütlerinin özellikleri ve bu sütlerde hile amacı ile katılabilecek koruyucu maddelerin aranması üzerine araştırmalarKurdal, Ekrem; Işıklar, Meral; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Gıda Bilimi ve Teknolojisi Anabilim Dalı.
2002-10-22Bursa il merkezinde tüketime sunulan sütlü tatlı çeşitlerinden sütlaç, keşkül, kazandibi ve tavukgöğsünde mikrobiyolojik ve kimyasal özelliklerin belirlenmesiKurdal, Ekrem; Ayok, Sevinç; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı.
1994-09-15Bursa ili merkezinde açıkta satılan meyveli dondurmaların kimyasal ve mikrobiyolojik nitelikleri üzerine araştırmaKurdal, Ekrem; Özcan, Tülay; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Gıda Bilimi ve Teknolojisi Anabilim Dalı.
1996-11-01Bursa ili merkezinde satışa sunulan süt tozlarının kimyasal ve mikrobiyolojik özellikleri üzerine araştırmalarKurdal, Ekrem; Baltaş, Ebru; Bursa Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı.
1996-04-25Bursa İl merkezinde satışa sunulan ayranların kimyasal ve mikrobiyolojik özellikleri üzerine araştırmalarKurdal, Ekrem; Öztabak, Ebru; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı.
1996-11-01Bursa İl merkezinde satışa sunulan kaşar peynirlerinin kimyasal ve mikrobiyolojik özellikleri üzerine araştırmalarKurdal, Ekrem; Vatan, Töre; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı.
1988Bursa yöresinde içme, kuyu ve deniz sularının mikrobiyolojik kirliliği üzerinde bir araştırmaUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi.; Yücel, Ahmet; Kurdal, Ekrem
1990Civil peynir üretimiUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Gıda Bilimi ve Teknolojisi Bölümü.; Kurdal, Ekrem
1989-03-10Değişik saklama koşullarındaki sterilize sütlerin kimyasal ve mikrobiyolojik kalite kontrolleriKurdal, Ekrem; Uylaşer, Vildan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarım Ürünleri Teknolojisi Anabilim Dalı.
1997-11-06Değişik sütlerden üretilen torba yoğurtlarının kalite kriterleriKurdal, Ekrem; Erbil, Figen; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı.
2012-11The effects of using a starter culture, lipase, and protease enzymes on ripening of Mihalic cheeseUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Gıda Mühendisliği Bölümü.; Özcan, Tülay; Kurdal, Ekrem; AAG-8194-2021; 25926089700; 55270225900
2010Enzyme accelerated ripening of Turkish Mihalic hard cheese: proteolysis and lipolysisUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Gıda Mühendisliği Bölümü.; Özcan, Tülay; Kurdal, Ekrem; AAG-8194-2021
1992-05-11İnkübasyon sıcaklığının farklı oranlarda süt tozu katılmış yoğurtların kalitesine etkisi üzerinde araştırmalarKurdal, Ekrem; Gökçe, Canan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Gıda Bilimi ve Teknolojisi Anabilim Dalı
2002-04-02Kırklareli il merkezinde tüketime sunulan taze ve eski kaşarların kimyasal bileşimlerinin ve hijyenik kalitesinin belirlenmesi üzerine bir araştırmaKurdal, Ekrem; Yaldız, Onur; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı.
2002-07-30Salamuraya katılan sorbik asit ve tuzlarının olgunlaşma süresince beyaz peynirin kimyasal ve mikrobiyolojik özellikleri üzerine etkisiKurdal, Ekrem; Yılmaz, Lütfiye; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı.
2000-10-30Starter, proteaz ve lipaz kullanımının Mihaliç peynirinin olgunlaşma süresine etkisiKurdal, Ekrem; Özcan, Tülay; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı.