Browsing by Author Kopmaz, Osman

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 12 of 12
Issue DateTitleAuthor(s)
2009-02-20Dinamik absorber taşıyan kirişlerin dinamik davranışlarının incelenmesiKopmaz, Osman; Göçtürk, Serhat; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2005-06-22Bir doğru akım motorunun mekanik ve akustik titreşim özelliklerinin tayini ve iyileştirilmesiKopmaz, Osman; Sivrioğlu, Onur; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1992-09-16Düzlemsel bir krank-biyel mekanizmasının kineto-elastodinamik analiziKopmaz, Osman; Telli, Sevda; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2000-07-04Esnek uzuvlu bir manipulatörün dinamik davranışının analiziKopmaz, Osman; Telli, Sevda; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1995-07-04Esnek uzuvlu düzlem mekanizmaların deneysel ve teorik analizKopmaz, Osman; Mutlu, Ruşen; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2013Galerkin tabanlı ayrık elemanlar metodu parçacıklarının birleşimlerinde dalga yayılımıKopmaz, Osman; Er, Burak; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1994-06Bir içten yanmalı motorda krank mili titreşimlerinin sonlu elemanlar yöntemiyle incelenmesiKopmaz, Osman; Uysal, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makina Mühendisliği Anabilim Dalı.
2013Mekanik preslerde kullanılmaya uygun bir sürekli değişken aktarma organının tasarımı ve analiziKopmaz, Osman; Yıldız, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2003-03-03Motorlu taşıt kavramalarının dinamik davranışının farklı modeller ile incelenmesiKopmaz, Osman; Uysal, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2017-08-09Taşıtlarda kullanılan zincirli bir sürekli değişken güç aktarma sisteminin dinamik davranışı ile kontrolünün teorik ve deneysel incelenmesiKopmaz, Osman; Yıldız, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2010-09-17Yapısal hasar teşhisinde dalgacık dönüşümüne dayalı bir yöntem geliştirilmesiKopmaz, Osman; Gökdağ, Hakan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2005Yayılı kütle taşıyan plak titreşimlerinin deneysel incelenmesiKopmaz, Osman; Mitmit, Caner; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.