Browsing by Author Kaya, Pir Ali

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 16 of 16
Issue DateTitleAuthor(s)
2010-10-185510 sayılı yasa kapsamında yürürlüğe giren genel sağlık sigortası ve uygulanmasından doğabilecek muhtemel sorunlarKaya, Pir Ali; Kaya, Simge; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Bilim Dalı.
20175521 Sayılı İş Mahkemeleri Kanunu ve 6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu bağlamında iş yargısıKaya, Pir Ali; Gültekin, Fatih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Bilim Dalı.
20156098 sayılı Türk Borçlar Kanunu çerçevesinde Türk İş Hukukunda ibra sözleşmesiKaya, Pir Ali; Yayın, Emre; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı.
2017-11-24Amartya Sen'de özgürlük, eşitlik ve adalet: Sosyal haklar açısından bir değerlendirmeKaya, Pir Ali; Çetin Aydın, Gülşen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Bilim Dalı.
2011-07-25Avrupa Birliği ve Türk iş hukuku bağlamında asıl işveren alt işveren ilişkisi ve muvazaa durumuKaya, Pir Ali; Aca, Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Bilim Dalı.
2011-07-25Avrupa Birliği ve Türk İş Hukuku bağlamında ödünç iş ilişkisiKaya, Pir Ali; Çetin, Gülşen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı.
2020-02-28ILO ve ILO normları açısından göçmen işçilerin ayrımcılığa karşı korunmasıKaya, Pir Ali; Gökinci, Bilgehan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Bilim Dalı.
2008The principle of equal treatment in the labour laws of European UnionBıçkı, Doğan; Uludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Uludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi.; Kaya, Pir Ali; Çüçen, A.Kadir
1990Sosyal güvenlik ve halkla ilişkilerUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri; Alper, Yusuf; Kaya, Pir Ali
2019-11-22Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları personelinin hukuki statüsü ve ilave tediye problemiKaya, Pir Ali; Gümüş, Mustafa; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/İş hukuku ve Sosyal Güvenlik Bilim Dalı.
1991Teknolojik gelişmelerin emek verimliliği üzerine etkileriLordoğlu, Kuvvet; Kaya, Pir Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2020-02-05Türk İş Hukukunda işverenin iş sağlığı ve iş güvenliğini örgütleme yükümlülüğü bağlamında küçük işyerleri için 'Çoklu Hizmet Merkezi' önerisiKaya, Pir Ali; Aygül, Özge Ekler; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Bilim Dalı.
2013-08-15Türkiye'de sosyal politikanın gelişiminde Cahit Talas'ın etkisiKaya, Pir Ali; Özdemir, Ömer Furkan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Sosyal Politika Bilim Dalı.
2009Türkiye'de sosyal siyasetin oluşumunda Gerhard KesslerKaya, Pir Ali; Ceylan, Ömer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Sosyal Politika Bilim Dalı.
2019-12-20Türkiye'de sosyal siyasetin öncülerinden Prof. Dr. Orhan TunaKaya, Pir Ali; Güven, Hazal; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bilim Dalı.
1996Uluslararası çalışma normları ve Türk İş Hukuku üzerine etkileriAkçaylı, Nurhan; Kaya, Pir Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Bilim Dalı.