Browsing by Author Karadağ, Mehmet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 8 of 8
Issue DateTitleAuthor(s)
2009CPAP tedavisi verilen obstrüktif uyku apne sendromlu hastalarda pulmoner arter basıncı ve pro-BNP düzeylerinin değerlendirilmesiKaradağ, Mehmet; Demirci, Ayşen Yıldız; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı.
2016Çocuklarda olası OSAS'ın okul başarısına etkisiKaradağ, Mehmet; Güler, Nurcan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı.
1996Farelerde granülosit-makrofaj koloni stimüle edici faktör ve kalsitriol uygulanması ile elde edilen makrofaj aktivasyonunun BCG immünizasyonuna olan etkisiKaradağ, Mehmet; Durak, Ömer; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı.
1991KOAH'lı hastalarda değişik yollarla verilen teofilinin tedavideki etkinliğiKaradağ, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı.
2007Kronik obstruktif akciğer hastalığı ile obstruktif uyku apne sendromu birlikteliği (overlap sendromu)Karadağ, Mehmet; Özkubat, Özlem; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Anabilim Dalı.
2006Primer akciğer kanserli hastalarda serum vasküler endotelyal büyüme faktörü (VEGF) ve serum VEGF seviyeleri ile nöron - spesifik enolaz, cyfra21-1, karsinoembriyojenik antijen, CA125 ve laktat dehidorjenaz serum seviyeleri arasındaki ilişkiKaradağ, Mehmet; Sağlam, Dursun Ali; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Anabilim Dalı.
2009Tüberküloz hastalarında mannoz bağlayıcı lektin ve tümör nekrozis faktör-alfa gen polimorfizmlerinin araştırılmasıKaradağ, Mehmet; Cantepe, Esma Ceylan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı.
2010Tüberküloz hastalarında NRAMP-1 polimorfizmlerinin etkisiKaradağ, Mehmet; Miçooğulları, Göksel; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı.