Browsing by Author Kılavuz, M. Akif

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 8 of 8
Issue DateTitleAuthor(s)
2010Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin bilgisayar destekli eğitime ilişkin tutumları ve bu tutumları etkileyen faktörler -Edirne örneği-Kılavuz, M. Akif; Özgan, Veysel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İlkögretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalı.
1999Din öğretiminde gezi-gözlem metoduKılavuz, M. Akif; Kaptan, Faik; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1993Ergenlerde özdeşleşme ve din eğitimi: (İHL ve GL öğrencileri arasında karşılaştırmalı bir araştırma)Öcal, Mustafa; Kılavuz, M. Akif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1996Kur'an'da inzar metodu ve eğitsel değeriKılavuz, M. Akif; Gündüz, Turgay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2001Kur`an'daki kıssaların pedagojik değeriKılavuz, M. Akif; Bulut, Nadiye Işık; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2013-07-16MEB tarafından tavsiye edilen 100 temel eserden popüler olan on kitap örneğinde dinî ve ahlâkî değerlerKılavuz, M. Akif; Kurttekin, Fatma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1997Şaban Şifai'nin Tedbiru'l-Mevlud isimli eserine göre çocuğun doğum öncesi dönemi gelişimi ve çevre şartlarıKılavuz, M. Akif; Abdussamet, Aydın; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bölümü.
2015-01-23Bir yaygın din eğitimi türü olarak vaazlardan cemaatin beklentileri (Bursa örneği)Kılavuz, M. Akif; Yalnız, Abdurrahman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.