Browsing by Author Küçükalp, Derda

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 22  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2018-04-0617. Yüzyıl siyasetnamelerinin temel meseleleri: Habname üzerinde bir değerlendirmeKüçükalp, Derda; Kara, Abdullah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2014-10-30Ahmet Mithat Efendi'de muhafazakarlık düşüncesiKüçükalp, Derda; Camız, Alp; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2019-07-30Coğrafyanın siyasete etkileri - İbn-i Haldun ve Montesquieu'nün görüşlerinin karşılaştırılmasıKüçükalp, Derda; Karnıbüyük, Mustafa; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2010Efendi-köle ahlâkı vs. efendi köle diyalektiğiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Kamu Yönetimi Bölümü.; Küçükalp, Derda
2008Erdem etiği ve politikaUludağ Üniversitesi/İktisat İdare Bilimler Fakültesi/Kamu Yönetimi Bölümü.; Küçükalp, Derda
2018-05-23Hannah Arendt'in siyaset felsefesinde "totalitarizm" meselesiKüçükalp, Derda; Dalkıran, Döndü; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2013-07-09John Stuart Mill'in liberalizm anlayışıKüçükalp, Derda; Pınarcı, Edanur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2018-05-23Klasik elitist teorinin demokrasi eleştirisiKüçükalp, Derda; Özyürek, Alperen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2018-05-23Liberal çoğulculuğun sınırlarıKüçükalp, Derda; Köse, Gamze; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2017-09-26Pierre-Joseph Proudhon'un siyaset felsefesiKüçükalp, Derda; Demiray, Berkay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2005Politik felsefede Nihilizm sorunu: Nietscheci bir tartışmaSarıbay, Ali Yaşar; Küçükalp, Derda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2017-09-26Politikanın popüler kültür temeli, teorik bir çerçevelemeKüçükalp, Derda; Özmen, Yeşim Gökben; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset Bilimi Bilim Dalı.
2017-02-20Postmodern siyaset felsefesiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü.; Küçükalp, Derda
2010The problem of nihilism in modern political philosophy: A Nietzschean discussionUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Kamu Yönetimi Bölümü.; Küçükalp, Derda
2019-07-30Sivil itaatsizliğin politik anlamıKüçükalp, Derda; Boztoprak, Özge Arın; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2016-07-18Siyaset felsefesinde özne eleştirisi: Lacancı bir perspektifKüçükalp, Derda; Erayman, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
1999Siyaset-felsefe ilişkisi (siyaset felsefesinin sınırları)Sarıbay, Ali Yaşar; Küçükalp, Derda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2017-12-18Türkiye'de radikal demokrasi anlayışı ve din ilişkisi: Refah Partisi örneğiKüçükalp, Derda; Özgültekin, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2016-06Türkiye'de siyasal sistem tartışmaları; parlamenter sistemin sorunlarına alternatif olarak yarı başkanlık sistemiKüçükalp, Derda; Bilgin, Fatih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2019-08-21Türkiye’de hukuk devleti ve yargı bağımsızlığıKüçükalp, Derda; Somuncu, Kübra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.