Browsing by Author Köksal, Özlem

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 12 of 12
Issue DateTitleAuthor(s)
2015Acil servis çalışanlarının delici kesici aletler ile yaralanmalarının analiziKöksal, Özlem; Güney, Sabahat Burcu; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Acil Tıp Anabilim Dalı.
2016Acil servise baş ağrısı şikayeti ile başvuran hastalarda yatak başı oküler ultrasonografi ile yapılan optik sinir kılıf çapı ölçümünün kafa içi basınç artışı açısından değerliliğiKöksal, Özlem; Çanakçı, Yavuz; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Acil Tıp Anabilim Dalı.
2018Acil servise başvuran 18 yaş altı minor kafa travmalı çocuklarda PECARN, CATCH ve CHALICE kriterlerinin retrospektif olarak karşılaştırılmasıKöksal, Özlem; Gizli, Gizem; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Acil Tıp Anabilim Dalı.
2018Acil servise başvuran göğüs ağrılı hastalarda akut koroner sendrom tanısında ve mortalite tahmininde değiştirilebilir risk faktürleri ile dolaşımdaki kan hücre tiplerinin korelasyonunun değerlendirilmesiKöksal, Özlem; Leylek, Habip Emrah; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Acil Tıp Anabilim Dalı.
2013Acil servise başvuran major travma hastalarında mortalite tahmininde Glaskow koma skalası-yaş-arteriyel kan basıncı (GAP) skorun değerliliğiKöksal, Özlem; Ahun, Erhan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Acil Tıp Anabilim Dalı.
2016Acil servise başvuran ve psikiyatrik acil durum olarak değerlendirilen hastaların epidemiyolojik incelenmesiKöksal, Özlem; Kıyak, Ramazan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Acil Tıp Anabilim Dalı.
2012Acil serviste elektrolit düzensizliği tespit edilmiş olan olguların genel özellikleriKöksal, Özlem; Balcı, Arif Kadri; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Acil Tıp Anabilim Dalı.
2016Acil serviste gerçekleştirilen konsültasyon sürecinin incelenmesiKöksal, Özlem; Dönmez, Serdar Süha; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Acil Tıp Anabilim Dalı.
2017Acil serviste taze donmuş plazma (TDP) verilen hastaların retrospektif analiziKöksal, Özlem; Karamurat, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Acil Tıp Anabilim Dalı.
2016Acil serviste yatakbaşı ultrasonografi ile vena kava inferior ve aort çapı ölçümlerinin santral venöz basınç değeri ile ilişkilendirilmesiKöksal, Özlem; Taşkın, Gökhan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Acil Tıp Anabilim Dalı.
2009Hipotermi ve warfarin uygulanan şiddetli femoral arter kanamalı sıçan modelinde Chitosan Linear Polymer (Celox®)' in hemostatik etkinliğinin araştırılmasıBüyükcoşkun, Naciye İşbil; Köksal, Özlem; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
2012Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisine hava ambulansı ile nakledilen olguların değerlendirilmesiKöksal, Özlem; Yenice, Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Acil Tıp Anabilim Dalı.