Browsing by Author Hökelekli, Hayati

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 64  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2004Ahlaki yargı gelişimi ve dindarlık arasındaki ilişkiHökelekli, Hayati; Küçükalp, Emine; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2014-11-10Ahlâki olgunluk ve dindarlık arasındaki ilişkiHökelekli, Hayati; Demirci, Emine; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
1991Ateizmin psikolojisiVergote, Antonie; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Hökelekli, Hayati
2010-08-04Avrupa kültürünün Boşnak gençlerin din ve kimlik algıları üzerine etkisi (İtalya örneği)Hökelekli, Hayati; Çufta, Muharem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2001Başaçıkma, dini başaçıkma ve ruh sağlığı arasındaki ilişki üzerine bir araştırma: Eğitim, ilahiyat ve mühendislik fakültesi öğrencilerinin karşılaştırılmasıHökelekli, Hayati; Ekşi, Halil; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2017-12-22Bayan Kur'an kursu öğreticilerinin sorunlarla başa çıkmada Kur'an-ı Kerim'e başvurmayla ilgili tutumlarıHökelekli, Hayati; Şengül, Ayfer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2008Benlik saygısı ve dindarlık ilişkisiHökelekli, Hayati; Kimter, Nurten; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
1999Çağdaş kişilik teorileri ve İslami kişilik modelinin karşılaştırılması (üniversite öğrencileri üzerinde sosyal psikolojik bir araştırma)Hökelekli, Hayati; Gürses, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
1998Çağdaş psikoterapi ekolleri açısından tasavvufi bilinç yapılanmasının değerlendirilmesiHökelekli, Hayati; Bayzan, Ali Rıza; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2017-08-25DAİŞ'in müslüman gruplara yönelik eylemlerini meşrulaştırma stratejisiHökelekli, Hayati; Okumuş, Beyza; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2017-04-28Dindarlığın evlilik doyumu üzerindeki etkileri ve değerlerin, dindarlık ve evlilik doyumu ilişkisi üzerindeki arabulucu rolüHökelekli, Hayati; Balcı Arvas, Fatma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2018-01-09Dini bir değer olarak tevekkül yöneliminin psikolojik sebep ve sonuçları üzerine araştırmaHökelekli, Hayati; Şahin, Meryem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2003Dini gelişim seviyeleri ile dini başaçakma tutumları arasındaki ilişki üzerine bir araştırmaHökelekli, Hayati; Topuz, İlhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
1996Dini gelişimde cinsiyet farklarıHökelekli, Hayati; Yılmaz, Rahime; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
2002Dini gruplara giriş ve çıkış motivleri (Dini gruplara giren bireyler üzerinde sosyal psikolojik bir araştırma)Hökelekli, Hayati; Kayacan, Murat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
1992Dini iman suç ve tevbe ilişkisiHökelekli, Hayati; Aslan, Nebile; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1998Dini inanç ibadet ve dua'nın umutsuzlukla ilişkisiHökelekli, Hayati; Ünal, Nurten; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
2005Dini inanç ve ibadetin kendisi gerçekleştirme ile ilişkisiHökelekli, Hayati; Göçen, Gülüşan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2017-08-25Dini yönelim ve dini grup üyeliğinin kendini ayarlama ile ilişkileri üzerine bir araştırmaHökelekli, Hayati; Kılıç Ahmadi, Büşra; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
1990Elmalılı tefsirinde psikoloji konularıHökelekli, Hayati; Gürses, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.