Browsing by Author Giray, Filiz

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 18 of 18
Issue DateTitleAuthor(s)
2006AB'ne uyum çerçevesinde gümrük rejimleri uygulamaları ve değerlendirilmesiGiray, Filiz; Uzun, Serap; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Bilim Dalı.
2016-10-11Araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde vergi teşvikleri ve etkinliği: Türkiye uygulamasıÖmür, Özgür Mustafa; Uludağ Üniversitesi/İktisadi İdari Bilimler Fakültesi/Maliye Bölümü.; Giray, Filiz
2015-02-05Avrupa Birliği ve Türkiye'de KOBİ'lere yönelik AR-GE teşvikleri: Bursa uygulamasıGiray, Filiz; Güzel, Simla; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Teorisi Bilim Dalı.
2019-09-26Avrupa Birliği'nden Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) ile temin edilen yardımların Türk vergi sistemi karşısındaki durumuGiray, Filiz; Atalay, Fatih; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Teorisi Bilim Dalı.
2018-04-13Bölgesel kalkınmada vergi teşviklerinin rolü ve türkiye değerlendirmesiGiray, Filiz; Zeren, Gizem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Teorisi Bilim Dalı.
2013-08-21Dış borç sorunu ve mali krizGiray, Filiz; Akar, Hakan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Teorisi Bilim Dalı.
2015-09-16Küresel vergi rekabeti ve doğrudan yabancı sermaye yatırımlarına yansımaları: Türkiye-AB analiziGiray, Filiz; Çukurçayır, Sinan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Teorisi Bilim Dalı.
2010Rasyonel vergileme ilkeleri ve Türkiye'de uygulanabilirliğiGiray, Filiz; Binokay, Mehtap Doğru; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
1989Sağlık hizmetleri ve Türkiye'deki durum (IV. ve V. Beş Yıllık Kalkınma Planı Dönemleri)Giray, Filiz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2005Serbest bölgeler ve vergi rekabetiGiray, Filiz; Sefikhanov, Allakhverdi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Bilim Dalı.
1994Teoride ve uygulamada gelirden alınan vergilerde vergi sığınaklarıEdizdoğan, Nihat; Giray, Filiz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2019-07-29Transfer fiyatlaması, örtülü kazanç dağıtımı ve bu bağlamda şirketlerin vergiden kaçınma eğilimleriGiray, Filiz; Yurter, Yiğit Alp; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Teorisi Bilim Dalı.
2014-07-21Türk vergi hukukunda pişmanlık ve ıslah müessesesinin değerlendirilmesiGiray, Filiz; Ekeryılmaz, Şebnem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
2019-09-26Türk vergi hukukunda vergi affı ve 6736 Sayılı Kanunun mali yönden değerlendirilmesiGiray, Filiz; Ovaz, Fatma; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Teorisi Bilim Dalı.
2015-06-22Türkiye'de vergi afları ile mükellef hakları arasındaki ilişkinin incelenmesiGiray, Filiz; Demirci, Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Teorisi Bilim Dalı.
2019-07-29Türkiye’de ve Balkan ülkelerinde özelleştirme uygulamaları ve karşılaştırmalı olarak değerlendirilmesiGiray, Filiz; Sezdi, Tolga; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Teorisi Bilim Dalı.
2006Yatırımlara yönelik vergisel teşvikler ve Türkiye uygulamasıGiray, Filiz; Öztopraktan, Ayşegül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
2014-05-29Yükümlü psikolojisi açısından vergilendirme ve bir uygulama örneğiGiray, Filiz; Aydoğdu, Cansu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.