Browsing by Author Gürses, İbrahim

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 17 of 17
Issue DateTitleAuthor(s)
2019-08-29Başa çıkma davranışına kaynak oluşturan dini inanç ve değerler üzerine bir değerlendirmeGürses, İbrahim; Can, Neslihan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2014-10-01Bosnalı gençlerde din ve mutluluk ilişkisi üzerine araştırmaGürses, İbrahim; Jasarevic, Armin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
1999Çağdaş kişilik teorileri ve İslami kişilik modelinin karşılaştırılması (üniversite öğrencileri üzerinde sosyal psikolojik bir araştırma)Hökelekli, Hayati; Gürses, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-08-29Dindar bireylerin engellilere karşı tutum ve davranışları üzerine bir araştırmaGürses, İbrahim; Caner, Servet Melek; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-09-30Dinî tecrübenin bilimsel değeriBursa Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Din Psikolojisi.; 0000-0002-1424-4626; Gürses, İbrahim
2001Elmalı'lı Tefsiri'nde insan ve davranışıUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Gürses, İbrahim
1990Elmalılı tefsirinde psikoloji konularıHökelekli, Hayati; Gürses, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2017-07-07Ergenlerin özgüven oluşturmalarında dindarlığın rolü (Sancak örneği)Gürses, İbrahim; Esati, Anisa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2015-07-09İnternet kullanımının ergenlerin dini gelişimine etkisiGürses, İbrahim; İrk, Esra; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2016-09-23Kadın dindarlığının ayırıcı vasıfları: Bursa örneğiGürses, İbrahim; Devrim, Merve Orhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-07-29Kindî'nin eserlerinde psikoloji konularıGürses, İbrahim; Aldemir, Osman; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2013-03-06Kosova'da din değiştirmenin psiko-sosyolojik etkenleriGürses, İbrahim; Rahimi, İlir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2017-02-10Kur'an kurslarında öğrenim gören yetişkin bayanlarda benlik saygısı ve dindarlık ilişkisi üzerine bir araştırma (Bilecik örneği)Gürses, İbrahim; Yılmaz, Emre; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-06-21Merhamet odaklı terapi yaklaşımı ve uygulamaları üzerine bir değerlendirmeGürses, İbrahim; Dalgalı, Büşra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2015Research on the relationship between religious education and authoritarianismUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Gürses, İbrahim
2019-08-29Suriyeli öğrencilerde sınav kaygısı ve dini başa çıkma ilişkisi üzerine bir araştırmaGürses, İbrahim; Koparan, Yasemin; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-02-04Şiddete uğrayan kadınlarda dini başa çıkma (Erzincan örneği)Gürses, İbrahim; Kocaman, Merve; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.