Browsing by Author Gücenme, Ümit

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 13 of 13
Issue DateTitleAuthor(s)
2002Finansal performans ölçüm aracı olarak ekonomik katma değer (EVA)Gücenme, Ümit; Sonal, Ü. Gülsüm; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1995Fiyatlama kararları ve yönetim açısından önemiGücenme, Ümit; Ergün, Halil; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1996Futures piyasalar ve Türkiye'de uygulanabilirliğiGücenme, Ümit; Erhan, Derya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2003Hedef maliyetleme sisteminde bütçe yaklaşımı ve bir işletme üzerinde uygulamaGücenme, Ümit; Pıcakcı, Nihal Önal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2004Holdinglerde konsolide fon akım tablolarının düzenlenmesi ve bir uygulamaGücenme, Ümit; Poroy, Aylin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2002Kriz dönemlerinde işletmelerde otofinansmanın önemiGücenme, Ümit; Taş, Fatma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/ Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1998Menkul kıymet yatırımları ve demir çelik sektör analiziGücenme, Ümit; Yüksel, Melih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2005Sigorta şirketlerinde finansal başarının ölçülmesi ve bir uygulamaGücenme, Ümit; İşseveroğlu, Gülsün; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2009-11-03Transfer fiyatlamasının bölümlere göre raporlamadaki etkisiGücenme, Ümit; Basdar, Canan Erdoğan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1996Türkiye'de sermaye piyasasında aracı kurumların kuruluş ve muhasebe organizasyonlarıGücenme, Ümit; Akay, Şener; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2006Uluslararası muhasebe standartlarına göre türev ürünlerin muhasebeleştirilmesiGücenme, Ümit; Başbilici, Osman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2004Yabancı bağlı kuruluşlarda yönetim denetimi ve bir uygulama örneğiGücenme, Ümit; Özalp, Aysun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Bölümü.
1998Yatırım projelerini değerlendirme kriterleri ve kojenerasyon santrallerinde uygulanmasıGücenme, Ümit; Çiçek, İlker; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.