Browsing by Author Ertürk, Hasan

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 25  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2004Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin (AİHS) 3. maddesinin yakalama, gözaltına alma ve ifade alma üzerine etkisiErtürk, Hasan; Akan, Ufuk; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2003Bursa'da hava kirliliği sorunu ve alternatif enerji kaynaklarıErtürk, Hasan; Özer, Selmin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Kentleşme ve Çevre Sorunları Bilim Dalı.
1996Bursa'da kentleşme ve hava kirliliği sorunuErtürk, Hasan; Aksu, R. Tanju; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı.
1994Çevre hakkının işlevselliği (Türkiye açısından değerlendirilmesi)Ertürk, Hasan; Akaltun, Erdal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2005Çevre içi eğitim: İlköğretim öğrencilerinin çevresel tutum ve çevre bilgisi üzerine bir çalışmaErtürk, Hasan; Atasoy, Emin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İlköğretim Anabilim Dalı.
1996Çevre yönetimi ve halkın katılımıErtürk, Hasan; Duran, Mahmut; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2001Çevre yönetimi ve halkın yönetime katılmasıErtürk, Hasan; Duran, Hafize; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2010-04-22Çok taraflı çevre anlaşmalarının uygulanabilirliği: Basel Sözleşmesi, Türkiye örneğiErtürk, Hasan; Kaya, Yasemin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2002Ekolojik doğa tasarımı ve çevre etiğiErtürk, Hasan; Anıl, Nilgün; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
1996Kalkınma nüfus ilişkisi ve sürdürülebilir kalkınma modeli (Türkiye açısından bir değerlendirme)Ertürk, Hasan; Yiğitalp, Havana Özer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Bölümü.
2004Kent toprakları ve konut yerleşimlerinin ekonomik değer (Karşılık) analizi Bursa Nilüfer ilçesinde konut rayiç değerleri üzerine ekonometrik bir uygulamaErtürk, Hasan; Sam, Neslihan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Kentleşme ve Çevre Sorunları Bilim Dalı.
2006Kentsel politikalar açısından afet öncesi önlemler Yalova Alan ÇalışmasıErtürk, Hasan; Güner, Hakan Yusuf; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Kentleşme ve Çevre Sorunları Bilim Dalı.
2005Kentsel tarihi çevre koruma (Kars üzerine bir inceleme)Ertürk, Hasan; Altunsoy, Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2009-01-06Küreselleşme sürecinde kentlerde mekânsal, sosyal ve kültürel değişim: Bursa örneğiUludağ Üniversitesi/Kamu Yönetimi Bölümü.; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu.; Ertürk, Hasan; Tosun, Elif Karakurt
1996Marmara Bölgesinde kentlerin ekonomik mekan etkileşimleriErtürk, Hasan; Altunbaş, Derya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2005Modernleşme sürecinde Bursa kentinin mekansal ve sosyal değişimi (1860-1910)Ertürk, Hasan; Dörtok Abacı, Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Kentleşme ve Çevre Sorunları Bilim Dalı.
2004Modernleşme ve ulusal kimlik yaratımı sürecinde Ankara'nın sosyal-mekansal gelişimiErtürk, Hasan; Akbay, Can; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Kentleşme ve Çevre Sorunları Bilim Dalı.
2002Sürdürülebilir kalkınma anlayışı bağlamında Yerel Gündem 21 çalışmalarının önemi ve işlevleriErtürk, Hasan; Ekici, Birol; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Kentleşme ve Çevre sorunları Bilim Dalı.
2004Sürdürülebilir kalkınma-Çevre Hakkı'nın uygulamasında ülkemizde gönüllü kuruluşların yeri: Cargill örneği (Bursa-Orhangazi Mısır İşleme Tesisi)Ertürk, Hasan; Açıkalın, Nihal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
1985Trafik tıkanıklığının ekonomik analizi ve tıkanık kent içi yolların fiyatlandırılmasıErtürk, Hasan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.