Browsing by Author Ertürk, Halis

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 22  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1973Anonim şirketlerin finansmanında kâr politikasının önemiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Ertürk, Halis
1985Birleşik üretimin maliyetlendirilmesi ve yönetim kararları açısından analizleriErtürk, Halis; Saban, Metin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1998Çevre sorunlarının çözümünde finansal yaklaşımlar ve bir uygulama örneğiErtürk, Halis; Cebe, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1990-06Endüstri işletmelerinde stok politikaları ve stok hareketlerinin değerlendirilmesiErtürk, Halis; Durak, Dilek Özkan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1986Enflasyonist ortamda fiyat hareketlerinin maliyetlere etkisiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Ertürk, Halis
1996Finansal türev ürünlerinde muhasebe esaslarıErtürk, Halis; Kaygusuz, Sait Yüksel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Ana Bilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2005Hedef maliyetleme yönteminin yönetim kararlarındaki rolü ve mamul geliştirme aşamasında uygulanmasıErtürk, Halis; Acar, Funda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1987Kâr amaçsız işletmelerde muhasebe düzeni ve Bergen Belediyesinde uygulamaErtürk, Halis; Kocabaş, Erhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1997Küçük ölçekli bankalarda kredilendirme süreci ve uygulama örneğiErtürk, Halis; Yücel, Rüya Babalık; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2005Müşteri sermayesi yönetimiErtürk, Halis; Onur, Aytuğ; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1992Otel işletmelerinde finans fonksiyonun incelenmesi ve bir uygulamaErtürk, Halis; Met, Önder; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu.
2000Otel işletmelerinde maliyet kontrolü ve bir uygulamaErtürk, Halis; Poroy, Aylin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1986Sanayi işletmelerinin finansman sorunları ve çözüm yollarıUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Ertürk, Halis
1983Sapmaların hesaplanmasında matris kullanımıUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Ertürk, Halis
2000Stratejik maliyet yönetimi ve bir uygulamaErtürk, Halis; Kaygusuz, Sait Y.; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1996Tek düzen hesap planına göre maliyet hesaplarının incelenmesi ve uygulamaErtürk, Halis; Özel, Tülay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2006Türev piyasalarda VAR yöntemiyle risk yönetimiErtürk, Halis; Cebe, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2010Yalın üretim işletmeleri için değer akış yönetimi ve değer akış maliyetlemesi (DAM)Uludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme Bölümü.; Özçelik, Funda; Ertürk, Halis
2011-08-19Yalın üretim uygulayan işletmeler için muhasebe sistemiErtürk, Halis; Özçelik, Funda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2008Yalın üretim uygulayan işletmeler için yalın muhasebeUludağ Üniversitesi/İktisat İdare Bilimler Fakültesi/İşletme Bölümü.; Ertürk, Halis; Özçelik, Funda