Browsing by Author Erdem, Metin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 27  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2008-10-24Avrupa Birliği sürecinin Türk savunma harcamalarına etkisiErdem, Metin; Erdem, Fikrullah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Bilim Dalı.
2006Elektronik ticaret ve vergilendirilmesiErdem, Metin; Sezer, Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
1996İktisadi, hukuki ve mali yapısıyla Türkiye'de serbest bölgeler ve kalkınmadaki yeriErdem, Metin; Fidan, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
1995Kamu harcamalarının yapılmasında devlet ihale sisteminin etkinliğiErdem, Metin; Maaşoğlu, M. Ender; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1996Katma bütçe kapsamı-denetimi katma bütçeli idarelere bir örnek: Uludağ ÜniversitesiErdem, Metin; Demirörs, Murat Okyay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
2008-07-17Küresel kamusal mallar ve finansmanıErdem, Metin; Turan, Deniz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Teorisi Bilim Dalı.
1998Nedenleri, gelişimi ve sonuçlarıyla dış borçlanma sorunu ve Türkiye örneğiErdem, Metin; Koyuncu, Vecihi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2019-10-17Sosyal harcamaların gelir dağılımı üzerindeki etkisi: Türkiye örneğiErdem, Metin; İnam, Betül; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Teorisi Bilim Dalı.
2000Türk vergi sisteminde gelir vergisinin vegilemede adalet prensibi çerçevesinde değerlendirilmesiErdem, Metin; Karadeniz, Zafer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1990Türk Vergi Sisteminde matrah belirleme yöntemleriUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi/Maliye Bölümü; Erdem, Metin
1999Türk vergi sisteminde vergi cezalarının vergi kayıp ve kaçaklarını önlemedeki etkinliğiErdem, Metin; Tutumlu, Tarık; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
2004Türkiye ve Avrupa Birliği'nde Özel Tüketim Vergisi'ne geçiş ve sonrasıErdem, Metin; Görgün, Hayal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2002Türkiye ve Kazakistan'da bütçe giderleri denetim uygulamalarının karşılaştırılmasıErdem, Metin; Urazbayev, Askar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1996Türkiye'de mali tevzin ve sorunlarErdem, Metin; Köse, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2013-07-23Türkiye'de özelleştirme uygulamalarının maliye politikası araçları ile ilişkisiErdem, Metin; İnam, Betül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Bilim Dalı.
1998Türkiye'de son yıllarda kamu iç borçlarının gelişimi ve ekonomik etkileriErdem, Metin; Eryılmaz, Cengiz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
1995Türkiye'de sosyal güvenlik sistemi kurumları ve finansman kaynaklarıErdem, Metin; Güler, Hakan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Mali Hukuk Bilim Dalı.
2001Türkiye'de toplu konut politikaları ve uygulamalarıErdem, Metin; Yavuz, Ertan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2018-12-07Türkiye'de vergi affı uygulamaları ve kuşaklar açısından mükelleflerin vergi affından etkilenmeleri konusunda nicel bir araştırmaErdem, Metin; Yılmaz, Semiha; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1987Türkiye'de vergi denetiminin etkinliğini sağlayabilecek önlemlerUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Maliye Bölümü.; Erdem, Metin