Browsing by Author Er, İzzet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 36  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1997Ahmet Hamdi Tanpınar'ın eserlerinde dini temalarEr, İzzet; Özdemir, Selma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
1995Altınüzüm'de dini ve sosyal hayatEr, İzzet; Tombul, Abdurrahman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2007Bursa inanç coğrafyası (bazı ilçeler örneği)Er, İzzet; Dikmen, Alaattin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü/Din Sosyolojisi Anabilim Dalı.
2003Çağdaş bazı Türk yazarlarında liberal düşünce ve dinEr, İzzet; Açık, İhsan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2004Demokrasi ve antidemokratik anlayışlar çerçevesinde Osmanlı yönetim sistemiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Er, İzzet
2005Din ahlak ekonomi ilişkisinin sosyolojik analizi: Kapitalist zihniyetin değerlendirilmesi (Adam Smith ve İbrahim Hakkı örneği)Er, İzzet; Özdemir, Selma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
1996Din görevlilerinin fonksiyonları ve sosyo kültürel tesirleri üzerine bir araştırma "Bursa örneği"Er, İzzet; Demir, Veysel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Medeniyeti ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı.
1991Din sosyolojisi ve gelişme sosyolojisiDesroche, Henri; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Din Sosyolojisi Bölümü.; Er, İzzet
1991Din sosyolojisi ve gelişme sosyolojisi IIDesroche, Henri; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Er, İzzet
2003Din temelli toplumsal taleplerin demokratik süreçlere kanalize edilmesinin sosyolojik analizi (1945-1950 Sebilürreşad-Büyük Orta Doğu örneği)Er, İzzet; Cengiz, Fatma Türkan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1997Bir dini cemaat lideri olarak Mehmed Zahid Kotku`da sosyolojik yaklaşımlarEr, İzzet; Elmaz, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
1991Dini cemaatler sosyolojisi ve hıristiyan cematleriEr, İzzet; Şenay, Bülent; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Medeniyeti ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı.
1987Dinler ve sosyal değişmelerDeniel, Raymond; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Er, İzzet
1995Elmalılı tefsirindeki sosyolojik yaklaşımlarEr, İzzet; Dikmen, Alaattin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
1987Genelde din sosyolojisine karşı ilgisizliğin kaynağı ve bu ilgisizliğin giderilmesiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Din Sosyolojisi Bölümü.; Er, İzzet
2000Güneydoğu raporlarında din unsuruEr, İzzet; Şulul, Halit; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1997Hasan Rami Efendi ve Çaykara sosyo-kültürel hayatına etkileriEr, İzzet; Kaban, Engin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
1992Hİcret öncesi Mekke’de kapitalizmChelhod, Joseph; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Er, İzzet
1987Hüseyin Kazım Kadri'nin din ve toplum görüşleriEr, İzzet; Çakır, Erdal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2002İnegöl`ün inanç coğrafyasıEr, İzzet; Çelik, Ahmet Dursun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.