Browsing by Author Ceylan, Selahattin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 9 of 9
Issue DateTitleAuthor(s)
1996Bursa yöresinde içme ve kullanma sularında arsenikle kirlenmenin araştırılmasıCeylan, Selahattin; Erdöl, Recep Serdar; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı.
1999Bursa yöresinde sığırların yemlerinde, içme sularında ve rumen içeriğinde nitrat, nitrit ve kanda methemoglobin düzeylerinin araştırılmasıCeylan, Selahattin; Oruç, Hasan Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Veteriner Farmakaloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı.
2000-08-10Bursa yöresinde sığırların yemlerinde, içme sularında ve rumen içeriğinde nitrat,nitrit ve kanda methemoglobin düzeylerinin araştırılmasıBursa Uludağ Üniversitesi/Veteriner Fakültesi.; Oruç, H. Hüseyin; Ceylan, Selahattin
1989Bursa yöresinde üretilen yemlerde tavukların vücudunda ve yumurtalarında civa ile kirlenme düzeyinin araştırılmasıCeylan, Selahattin; Sonal, Songül; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Veteriner İç Hastalıkları ve Farmakoloji Anabilim Dalı.
1990Bursa yöresinde yetişen önemli zehirli bitkilerin toksikolojik özellikleriCeylan, Selahattin; Yılmaz, Orhan; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Farmakoloji ve Toksikoloji (Veterinerlik) Anabilim Dalı.
2002-11-14Bursa'da yoğun araç trafiği, sanayi, kentleşme ve tarımsal faaliyetlerin etkileri bakımından sebzelerde ve yem bitkilerinde kadmiyum ve kurşunla kontaminasyonCeylan, Selahattin; Mor, Firdevs; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı.
2001-05-31Bursa’da tüketilen bazı sebzelerde nitrat ve nitritBursa Uludağ Üniversitesi/Veteriner Fakültesi.; Oruç, H. Hüseyin; Ceylan, Selahattin
1991İvermektin, organik fosforlu insektisitler ve piretroid insektisitlerin toksikolojik etkileşim özellikleri üzerinde deneysel araştırmalarCeylan, Selahattin; Sağmanlıgil, Hülya; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı.
2001-09-26Kuş yemlerinde tal aflatoksin, nitrat ve nitritBursa Uludağ Üniversitesi/Veteriner Fakültesi.; Oruç, H. Hüseyin; Sonal, Songül; Ceylan, Selahattin