Browsing by Author Canbolat, İbrahim

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 9 of 9
Issue DateTitleAuthor(s)
2020Almanya ve Polonya tarihsel ve güncel ilişkisi bağlamında Avrupa Birliği sisteminin denge ve denetim mekanizması ile meşruiyet sağlama yeteneğinin incelenmesiCanbolat, İbrahim; Bahtiyar, Kadri; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı/Uluslararası İlişkiler Bilim Dalı.; 0000-0002-2419-1820
2007Değişen uluslararası konjonktürde Avrupa Birliği'nin ortak güvenlik ve savunma politikasını etkileyen yerel, bölgesel ve uluslararası faktörlerin analizi ve Türkiye Avrupa Birliği ilişkileriCanbolat, İbrahim; Yücel, Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
2018-12-06Devrim sonrası İran dış politikasının bölgesel güvenliğe yansımasıCanbolat, İbrahim; Acar, Müslüm; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
2016Dünya politikasında Commonwealth örgütü: Üye devletlerin çıkarları, örgütün etkinliği ve geleceğinin analiziCanbolat, İbrahim; Erkul, İbrahim Çağrı; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
2018-12-13Nato'nun Afganistan'a müdahalesi çerçevesinde Türkiye – Afganistan ilişkilerinin incelenmesi (2001-2016)Canbolat, İbrahim; Jurat, Baburuddin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
2006Bir politika aracı olarak su sorunu ve bunun Türkiye'nin Güney komşuları ve İsrail ile olan ilişkilerine etkisiCanbolat, İbrahim; Özkösedağ, Özlem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
2004Rusya Federasyonu'nun Güney Kafkasya politikasının bölgenin etnik çatışma potansiyeli açısından incelenmesiCanbolat, İbrahim; Sönmez, F. Sait; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
1995Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonraki yeni dış politika sürecinde Türkiye-Türk Cumhuriyetleri ilişkileriCanbolat, İbrahim; Hidirov, Yaşin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.
1998Türkiye Kırgızistan ilişkileriCanbolat, İbrahim; Altunsoy, Tarık; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı.