Browsing by Author Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 12 of 12
Issue DateTitleAuthor(s)
2019-09-20Ahmed Midhat Efendi’nin havariler ile ilgili verdiği bilgilerin değerlendirilmesiTarakçı, Muhammet; Cengiz, Kübra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2019-10-02Dinler tarihi açısından Hıristiyanlıkta kürtaj (Katolik kilisesi örneği)Sayar, Süleyman; Özçimen, Zeynep; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2019-08-26Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde Yahudiler ve YahudilikTarakçı, Muhammet; Öztürk, Nagihan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2019-10-28Hıristiyan kilise otoritesinde aforozGüç, Ahmet; Meydan, Emine; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2020-12-23“Hıristiyanlık öncesinden günümüze ermenilerde dinî hayat ve Türkiye apostolik Ermenileri”Şenay, Bülent; Pehlivan, Emine; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2019-07-08Kazakistan’da bağımsızlık sonrası dinler ve Protestan misyonerliğiŞenay, Bülent; Khavdoldoy, Amanzhol; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2019-08-26Konyalı Mehmet Vehbi’nin Hulâsat’ül Beyan adlı tefsirinde HristiyanlıkŞenay, Bülent; Kılıç, Semra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2020-02-21Kurtubi tefsiri'nde ehl-i kitap'a yönelik teolojik eleştirilerTarakçı, Muhammet; Kızılay, Ayşe; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2018-06-27Said Nursi'ye göre Yahudilik ve YahudilerSayar, Süleyman; Özel, Halil; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2019-04-26Vedanta sistemi çerçevesinde Hinduizm’deki mistik unsurlarGüç, Ahmet; Avcı, Hatice Çiçek; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2019-07-08Yahudi dünyasında Holokost sonrası inanç tartışmaları: “Kutsal İnkar” tecrübesinden Siyonizm teolojisineŞenay, Bülent; Yıldız, Sümeyra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2019-10-02Yahudilikte günah kavramı ve büyük günahlarSayar, Süleyman; Yılmaz, Hatice; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.