Browsing by Author Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 15 of 15
Issue DateTitleAuthor(s)
2019-12-31Almanya'da üçüncü nesil Türklerin dini davranışlarının kaynaklarıAlbayrak, Ahmet; Yanç, Zeynep Yavuz; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-08-29Başa çıkma davranışına kaynak oluşturan dini inanç ve değerler üzerine bir değerlendirmeGürses, İbrahim; Can, Neslihan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-08-29Bosna Hersek’te din değiştirme ve dini dönüşümde psiko-sosyal etkenler (Tuzla Örneği)Albayrak, Ahmet; Kotoriç, Emrah; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-09-03Çevreci davranışlarda bulunma ve dindarlık ilişkisiAlbayrak, Ahmet; Kavalcı, Hilal Nur; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-08-29Çocuklarda Allah tasavvurlarının gelişmesinde sevgi ve güvenin etkisi (9-12 yaş grubu)Albayrak, Ahmet; Ayaz, Ceyda; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-08-29Dindar bireylerin engellilere karşı tutum ve davranışları üzerine bir araştırmaGürses, İbrahim; Caner, Servet Melek; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-08-29Fransa’da manevi danışmanlık ve rehberlik çalışmalarıAlbayrak, Ahmet; Tınmaz, Gülsevim; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-08-29İnsanın anlam ve mutluluk arayışında inancın rolüAlbayrak, Ahmet; Öztan, Arzu; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-07-29Kindî'nin eserlerinde psikoloji konularıGürses, İbrahim; Aldemir, Osman; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-06-21Mahkûm bireylerde fatalistik düşünceAlbayrak, Ahmet; Atan, Beyza Akdümbek; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-08-29Manevî danışmanlıkta naratif terapi ve anlam arayışıAlbayrak, Ahmet; İncir, Zeynep Vural; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-06-21Merhamet odaklı terapi yaklaşımı ve uygulamaları üzerine bir değerlendirmeGürses, İbrahim; Dalgalı, Büşra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-12-18Pozitif psikoloji bağlamında lgbt bireylerde dinî - manevî tutum ve davranışlarAlbayrak, Ahmet; Özgül, Nurbanu; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-08-29Suriyeli öğrencilerde sınav kaygısı ve dini başa çıkma ilişkisi üzerine bir araştırmaGürses, İbrahim; Koparan, Yasemin; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-02-04Şiddete uğrayan kadınlarda dini başa çıkma (Erzincan örneği)Gürses, İbrahim; Kocaman, Merve; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.