Browsing by Author Burhan, Nuri

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 20
Issue DateTitleAuthor(s)
1999Avrupa Birliği ile Gümrük Birliğinin Türk mali sistemine etkileriBurhan, Nuri; Erçakar, Mehmet Emin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
1993Azgelişmiş ülkelerde tüketim vergilerinin yeri ve önemi (Türkiye örneği)Burhan, Nuri; Yapar, Yeşim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1996Dünyada ve Türkiye'de ücretlerin vergilendirilmesi ve sosyal adaletBurhan, Nuri; Eroğlu, Celaleddin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1995Gelir vergisi üzerine bir inceleme -Türkiye ve Özbekistan örneği-Burhan, Nuri; Bokiev, Fazliddin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1981Kapitalist sistemde devletin ekonomiye müdahalesi üzerine açıklamalarBursa Üniversitesi/İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi.; Burhan, Nuri
1995Kurumlar vergisi üzerine bir incelemeBurhan, Nuri; Zulunov, Ahadcan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2004Küreselleşme sürecinde devletin dış ticaret politikaları üzerindeki rolü: (Türkiye örneği)Burhan, Nuri; Selen, Ufuk; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
-Latin Amerika mali krizleri ve TürkiyeBurhan, Nuri; Üstünel, Arzu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali İktisat Bilim Dalı.
2001Merkezi planlamada dönüşüm ve istikrar sorunu: Rusya örneğiBurhan, Nuri; Özuğurlu, H. Yasemin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali İktisat Bilim Dalı.
1990Merkezi planlamada mali teşvik sistemiBurhan, Nuri; Yıldız, Mircan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1986Sosyalist ekonomilerde devlet borçlanması üzerine bir incelemeUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Burhan, Nuri
1980Sosyalist planlamada dış finansman sorunları (Sovyet deneyimi)Bursa Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi; Burhan, Nuri
1998Türkiye'de kamu yatırım harcamaları ve ekonomik gelişme sorunu (1990'dan günümüze)Burhan, Nuri; Türkay, İmdat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1999Türkiye'de servetin vergilendirilmesi ve sosyo ekonomik etkileriBurhan, Nuri; Abeş, Aydın; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Teorisi Bilim Dalı.
1995Türkiye'de sosyal güvenliğin mali yapısı ve sorunlarıBurhan, Nuri; Şimşek, Ferhat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2001Türkiye'de sosyal güvenlik kuruluşlarının mali sorunları ve ekonomik istikrarBurhan, Nuri; Çakıcı, Şener; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1996Türkiye'de vergi yükü ve gelir dağılımı üzerine etkisiBurhan, Nuri; Ekici, Şule; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
2007Türkiye'de yabancı sermayeye yönelik mali teşvikler (1980'den günümüze)Burhan, Nuri; Çenberci, Berna; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali İktisat Bilim Dalı.
2002Türkiye`de kamu malvarlığı: Özelleştirme politikaları ve sorunlarıBurhan, Nuri; Barlas, Emin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali İktisat Bilim Dalı.
1999Türkiye`de transfer harcamaları ve enflasyon(1985 sonrası)Burhan, Nuri; Bedir, Serap; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Maliye Teorisi Bilim Dalı.