Browsing by Author Bulut, Ahmet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 15 of 15
Issue DateTitleAuthor(s)
1987Abdullâh B. Abbas’ın şahsiyeti ve ilmî faaliyetleriUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Bulut, Ahmet
1999Arap dilinde cümleler ve kuruluş yollarıBulut, Ahmet; İbrahimoğlu, Nizameddin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2002Arap dilinde çokanlamlılıkBulut, Ahmet; Acar, Ömer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1998Arap dilinde ilk siga meselesiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Bulut, Ahmet
1993Arap dilinde seslerUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Arap Dili ve Belagatı Bölümü.; Bulut, Ahmet
1997Arap dilinde zarflarBulut, Ahmet; Topçu, Sinan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belegatı Bilim Dalı.
2000Arap edebiyatında edebi tenkide girişBulut, Ahmet; Toparlak, Bilal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2000Arap Edebiyatında edebî tenkit ve belâgatın tarihî seyriUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Bulut, Ahmet
2001Ebu 'Ubeyd ve Garibu'l-Hadis'indeki dile dair açıklamaların tahliliBulut, Ahmet; Aşıkçı, Kazım; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1994-09-28Ebu Ca`fer en-Nahhas ve Me`ani`l-Kur`an-ıBulut, Ahmet; Güney, Fikri; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1997Ebu`l-Berekat İbnu`l-Enbari ve "el-İnsar fi Mesaili`l-Hilaf Beyne`n-Naviyvin el-Basriyyin ve`l-Küfiyyin" adlı eseriBulut, Ahmet; Efe, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belegatı Bilim Dalı.
1991Emsâlu’l-Kur’ânUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Arap Dili ve Belagatı Bölümü.; Bulut, Ahmet
1998-10-09Endüstride enerji kaynağı olarak doğal gaz kullanımının teknik ve ekonomik analiziAvcı, Atakan; Bulut, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1999Günümüz Arap edebiyatında İslami edebiyat akımına bir bakışBulut, Ahmet; Yılmaz, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1992Kurân’a dair eserler -I-Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Bulut, Ahmet