Browsing by Author Bilgin, Vejdi

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 22  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2015-06-15Arnavutluk'taki Bektâşî inanç ve ritüellerinin sosyolojik analiziBilgin, Vejdi; Lala, Avni; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2012-09-07Arnavutluk'taki resmi din politikalarının dini yapıya etkisi: (1944-1985)Bilgin, Vejdi; Qafa, Anis; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2019-09-20Bulgaristan göçmenlerinin dini inanç ve uygulamaları üzerine sosyolojik bir araştırma: Hatay-Erzin’de yaşayan göçmenler örneğiBilgin, Vejdi; Algül, İclal; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2006Bulgaristan müslümanlarının dini ve sosyal hayatı (Blagoevgrad ili örneği)Bilgin, Vejdi; Lutov, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2013-08-13Çalışma hayatının dindar kadının dini anlayış ve uygulamalarına etkisi üzerine sosyolojik bir araştırmaBilgin, Vejdi; Turan, Sümeyra Ünalan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2018-07-31Dini bir lider olarak Hafız Sabri Koçi'nin Arnavutluk'un dini ve sosyal yapısına etkisiBilgin, Vejdi; Velija, Arsida; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2013-07-29Dini lider tipleri üzerine sosyolojik bir araştırmaBilgin, Vejdi; Cevirov, Emir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2010-08-31Dini-sosyal hareketlerin sosyolojik tahlillerinde işlevselci yaklaşımBilgin, Vejdi; Lala, Avni; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2008-10-21Dinin ulus zihniyeti bağlamında yorum imkânıBilgin, Vejdi; Yücedoğru, Hatice Kübra; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2015-07-10Ernst Troeltsch düşüncesinde din ve toplumBilgin, Vejdi; Baygeldi, Merve Reyhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2012-09-07Espiye'de halk dindarlığıBilgin, Vejdi; Güleç, Melda Medine; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2019-05-03Frankfurt Okulu’nun din görüşü: Jürgen Habermas örneğiBilgin, Vejdi; Karaman, Fatma; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri/Anabilim Dalı Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2019-09-05Güney Kore Popüler Kültürü’nün (Hallyu) İmam Hatip Lisesi öğrencilerine etkisi üzerine bir alan araştırmasıBilgin, Vejdi; Ataman, Kemal; Asa, Sümeyye; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2016-07-01Halk dini ve kitabi (resmi) din ayrımı bağlamında Moğolistan Kazaklarının inanç ve uygulamalarıBilgin, Vejdi; Kyenpyeil, Janarbyek; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2019-06-11İletişim ve propaganda teknikleri açısından dini gruplarBilgin, Vejdi; Yakışır, Gizem; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2017-12-05Makedonya'daki üniversite gençliğinin dini inanç tutum ve davranışları üzerine bir araştırma (Kalkandelen örneği)Bilgin, Vejdi; Sadıkı, Fejzulla; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2018-07-30Modernleşme sürecinde geleneksel dini gruplar: İskenderpaşa cemaati örneğiBilgin, Vejdi; Sözer, Selim; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2007-07-30Nijerya'da yoruba kabilesi'nin aile yapısıBilgin, Vejdi; Odekunle, Jeleel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2018-07-31Refik Halid Karay'ın eserlerinde din olgusu üzerine sosyolojik bir çözümlemeBilgin, Vejdi; Ataman, Kemal; Davun, Elif; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.
2013-08-26Sekülerleşme teorisi ve David Martin'in yaklaşımıBilgin, Vejdi; Kara, Ayşenur Sönmez; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Sosyolojisi Bilim Dalı.