Browsing by Author Basılgan, Müslüm

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 8 of 8
Issue DateTitleAuthor(s)
2003Avrupa Birliği'nde ve Türkiye'de küçük ve orta boy işletmeler (KOBİ'ler)Şahin, Hüseyin; Basılgan, Müslüm; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Teorisi Bilim Dalı.
2019-08-09Doğrudan yabancı yatırımların Türkiye’nin ihracat performansı üzerindeki etkisiBasılgan, Müslüm; Akman, Ayşe Seha; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Anabilim Dalı/Uluslararası Ticaret Bilim Dalı.
2020-01-23Gelişmekte olan ülkeler arasındaki ticaret: Türkiye-Hindistan örneğiBasılgan, Müslüm; Arslan, Aynur; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Anabilim Dalı/Uluslararası Ticaret Bilim Dalı.
2008İktiadi psikoloji: Teori ve ihracatçı müteşebbis karar profili üzerinde bir uygulamaErtürk, Emin; Basılgan, Müslüm; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2019-08-21Mobilya sektöründe ihracat potansiyelinin artırılması: İnegöl örneğiBasılgan, Müslüm; Çoşkun, Sevil; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Anabilim Dalı/Uluslararası Ticaret Bilim Dalı.
2021-03-19Uluslararası ticarette intermodal taşımacılık: Uluslararası uygulamalar ve Türkiye için önerilerBasılgan, Müslüm; Duman, Büşra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Anabilim Dalı/Uluslararası Ticaret Bilim Dalı.; 0000-0003-2437-2768
2019-03-05Uluslararası ticarette lojistik köyler: Türkiye örneğiBasılgan, Müslüm; Göleç, Özlem; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Anabilim Dalı/Uluslararası Ticaret Bilim Dalı.
2020-06-24Uluslararası ticari uyuşmazlıklarda uygulanan elektronik tahkim: Dünyadaki uygulamalar ve Türkiye için önerilerBasılgan, Müslüm; Ortacalar, Enez; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Anabilim Dalı/Uluslararası Ticaret Bilim Dalı.