Browsing by Author Başaran, Selman

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 13 of 13
Issue DateTitleAuthor(s)
1989Darekutni'nin kırk hadis adlı eseriBaşaran, Selman; Askın, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Hadis Anabilim Dalı.
1986Dirayetül-hadis ilminin doğuşu ve el-muhaddisu'l-fasılBaşaran, Selman; Tosun, İzzet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1986Fiilî sünnetin delil değeriUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Başaran, Selman
1984Garibu'l Kur'an ve Amme Cüzündeki garip kelimelerinin tefsiriBaşaran, Selman; Bilgin, Muhammed; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İlahiyat Bilimleri Anabilim Dalı.
1991Hadislerde mana rivayetinin sonuçlarıUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Hadis Bölümü.; Başaran, Selman
1991Hadislerde mehdi ve mehdinin deccal ve Hz. İsa ile olan münasebetiBaşaran, Selman; Kuzu, Selman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Tefsir-Hadis Anabilim Dalı.
1991Hadislerin lafız ve mana olarak rivayeti meselesiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Hadis Bölümü.; Başaran, Selman
1991Hadislerin ışığında sahabe isimleriUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Başaran, Selman
1990Hattabi'nin hadis ilmindeki yeri ve şerh metoduBaşaran, Selman; Karacabey, Salih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü.
1987İbn Hazm'a göre hadis rivayetinde "mechûl"Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Başaran, Selman
1984Kur'an-ı Kerim'de ilim - iman ilişkisiBaşaran, Selman; Bilgin, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Tefsir Hadis Anabilim Dalı.
1989Sünnet-Kur'an ilişkisiBaşaran, Selman; Sancaklı, Saffet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1987Tirmizî ve İbn Mace’yi İbn Hazm'ın meçhul olarak vasıflandırmasıUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Başaran, Selman