Browsing by Author Azkan, Nedime

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 23  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1994-10-10Baklada ( Vicia faba L.) Ekim zamanı ve bitki sıklığının, verim ile verim komponentlerine etkisiAzkan, Nedime; Şıkca, Nesrin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Bölümü.
2004-07-01Bazı fesleğen (Ocimum basilicum L.) populasyonlarının tarımsal karakterlerinin ve kalitelerinin belirlenmesiAzkan, Nedime; Göksu, Erdinç; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1995-03-24Bazı kuru fasulye çeşit ve hatlarında bakteriyel yağ lekesi (Pseudomonas syringae pv. phaseolicola) hastalığı dayanıklığının kalıtımı üzerinde araştırmalarAzkan, Nedime; Önceler, Ziya; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1989Bazı soya (glycine max (L.) merr.) çeşitlerinde verim ile agronomik özellikler arasında ilişkilerAzkan, Nedime; Çakmak, Fevzi; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2001-05-04Bazı triticale genotiplerinin diallel melezlerinde kantitatif ve sitolojik analizlerAzkan, Nedime; Çöplü, Nazan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2012Bezelye (Pisum sativum L.)'de kimyasal, organik ve mikrobiyal gübrelemenin verim ve verim özelliklerine etkileriAzkan, Nedime; Göksu, Erdinç; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1993-09Bursa ekolojik koşullarına uyan kışlık nohut ( Cicer arietinum L.) hatlarının belirlenmesi üzerinde bir araştırmaAzkan, Nedime; Akman, Berati; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1996-09-02Bursa ekolojik koşullarına uyan mercimek hatlarının belirlenmesi üzerinde bir araştırmaAzkan, Nedime; Kaçar, Oya; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1998-08-26Bursa ekolojik koşullarında bazı nohut çeşitlerinde farklı sıra aralıklarının verim ve verim komponentlerine etkileriAzkan, Nedime; Sincik, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2004Bursa koşullarında bazı kuru fasulye çeşitlerinde (Phaseolus vulgaris L.) bakteri aşılama ve değişik azot dozlarının verim ve verim unsurları üzerine etkisinin belirlenmesiÇöplü, Nazan; Uludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; Uludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi.; Kaçar, Oya; Çakmak, Fevzi; Azkan, Nedime
2004Bursa koşullarında bazı nohut çeşit ve hatlarında (Cicer arietinum L.) bakteri aşılama ve değişik azot dozlarının verim ve verim unsurları üzerine etkisinin belirlenmesiÇöplü, Nazan; Uludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi.; Uludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; Kaçar, Oya; Çakmak, Fevzi; Azkan, Nedime
2005Bursa’da doğal florada bulunan sarı kantaron (Hypericum perforatum L.) populasyonlarında farklı yüksekliklerin hiperisin oranı üzerine etkisinin belirlenmesiUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; Kaçar, Oya; Azkan, Nedime
2005Bursa’da kışlık olarak yetiştirilebilecek nohut (Cicer arietinum L.) hatlarının belirlenmesiUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; Kaçar, Oya; Göksu, Erdinç; Azkan, Nedime
2009-02-19Farklı dikim aralıklarının limonotu (Lippia citriodora L.) bitkisinde herba ve uçucu yağ verimi ile uçucu yağın kalite özelliklerine etkisiAzkan, Nedime; Karık, Ünal; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1998-03-05Fasulye hat ve çeşitlerinin verim yeteneklerinin belirlenmesiAzkan, Nedime; Öztürk, Hayel; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1997-06-18Fasulye'de (Phaseolus vulgaris l.) ekim zamanı ve ekim sıklığının verim ve verim öğelerine etkisiAzkan, Nedime; Çakmak, Fevzi; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2006İzmir kekiğinde (Origanum onites L.) farklı sıklıkların bazı agronomik ve kalite özellikleri üzerine etkisinin belirlenmesiUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; Kaçar, Oya; Göksu, Erdinç; Azkan, Nedime
1995-03-08Nohut hat ve çeşitlerinde ekim zamanının verime etkisiAzkan, Nedime; Kanak, Feride; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1998-02-10Nohut hat ve çeşitlerinde verim yeteneklerinin belirlenmesiAzkan, Nedime; Doğangüzel, Ergün; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2010Oğul otu (Melissa officinalis L.) yetiştiriciliğinde farklı bitki sıklıklarının bazı tarımsal özellikler üzerine etkisiUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri Bölümü.; Kaçar, Oya; Göksu, Erdinç; Azkan, Nedime