Browsing by Author Aytaç, Mustafa

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 16 of 16
Issue DateTitleAuthor(s)
2018-02-27Büyük veri ve istatistikteki uygulamalarıAytaç, Mustafa; Çelik, Sadullah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2001Deney planlamasında yanıt yüzeyi denemeleri ve bir uygulama denemesiAytaç, Mustafa; Kale, Burcu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2006-11-02Diskriminant analizi ve bir uygulama denemesiAytaç, Mustafa; Cangül, Oya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2010-09-30Doğrulayıcı faktör analizi ile bir uygulamaAytaç, Mustafa; Öngen, Kadriye Burcu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2004Finansal risk yönetimine istatistiksel yaklaşım: Riskteki değer ve bir uygulamaAytaç, Mustafa; Dalgıç, Sevda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
1996-09-04İstatistiksel kalite kontrolu ve süreç yeterlilik analiziAytaç, Mustafa; Aydın, Z. Berna; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2000Karşılık getirme analizi ve bankacılık sektörüne uygulanmasıAytaç, Mustafa; Bayram, Nuran; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
1994Katlı örnekleme ve bir uygulamaAytaç, Mustafa; Göktaş, Aysun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2006Konjoint analizi ve tüketicilerin cep telefonu tercihinin belirlenmesi ile ilgili bir uygulamaAytaç, Mustafa; Dikici, Tuğba; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
1995Kümeleme analizi ve bir uygulamaAytaç, Mustafa; Şentürk, Aysan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2002Lojistik regresyon analizi ve bir uygulama denemesiAytaç, Mustafa; Arabacı, Özer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2015-07-02Lojistik regresyon analizi ve kadın işgücü üzerine bir uygulamaAytaç, Mustafa; Kara, Özgür Savaş; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2007-11-27Makroekonomik zaman serisi analizi ve yapay sinir ağı uygulamalarıAytaç, Mustafa; Arabacı, Özer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
1996Minres tekniği ile faktör analizi üzerine bir uygulama denemesiAytaç, Mustafa; Bayram, Nuran; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
1998Ömür verileri analizi ve bir uygulamaAytaç, Mustafa; Şentürk, Aysan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2016Türkiye'de işsizliğin mekansal analiziAytaç, Mustafa; Aral, Neşe; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.