Browsing by Author Aydınlar, Ali

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 9 of 9
Issue DateTitleAuthor(s)
2014Akut koroner sendrom hastalarında kardiyotropin-1 (CT-1) düzeyinin değerlendirilmesi ve kardiyak enzimlerdeki artış (CK, CK-MB, Tn-T, AST) ile arasındaki korelasyonun değerlendirilmesiAydınlar, Ali; Polat, Ufuk; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kardiyoloji Anabilim Dalı.
2012Akut koroner sendrom ve stabil koroner arter hastalarında gensini skoruna göre hesaplanan koroner arter hastalığı ciddiyeti ile ortalama trombosit hacmi düzeyleri arasındaki ilişkiAydınlar, Ali; Kuştarcı, Taner; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kardiyoloji Anabilim Dalı.
2016Atriyal fibrilasyon ablasyon işlemi yapılan hastalarda atriyal fibrilasyon nüksünün öngördürücüleriAydınlar, Ali; Çeğilli, Ercan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kardiyoloji Anabilim Dalı.
1994Hafif ve orta derecede hipertansiyonlu hastalarda perindopril tedavisinin sol ventrikül duvar kalınlığı, kitlesi ve diyastolik fonksiyonları üzerine etkisiAydınlar, Ali; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kardiyoloji Anabilim Dalı.
2008Koroner arter hastalığı olan ve olmayan metabolik sendromlu hastalarda paraoksonaz enzim aktivitesinin karşılaştırılmasıAydınlar, Ali; Enver, Yücel; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kardiyoloji Anabilim Dalı.
1985Mitral darlığı olgularında ekokardiyografinin önemi ve komissurotomi öncesi ve sonrası bulgularının karşılaştırılmasıAydınlar, Ali; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/İç Hastalıkları Anabilim Dalı.
2008Sigaranın koroner kollateral gelişimine etkisiAydınlar, Ali; Aktürk, Yusuf; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kardiyoloji Anabilim Dalı.
2011Stabil koroner arter hastalarında inflamatuvar markırlar ile kalp hızı değişkenliği arasındaki ilişkiAydınlar, Ali; Karaca, Özlem; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kardiyoloji Anabilim Dalı.
2008Uyku apne sendromunda cpap tedavisinin arteryel sertlik "stiffness" ve arteryel elastisite üzerine etkisiAydınlar, Ali; Eryılmaz, Salih; Bursa Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kardiyoloji Anabilim Dalı.