Browsing by Author Aydın, Rahmiye

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 10 of 10
Issue DateTitleAuthor(s)
1989-08Atmosferdeki eser elementlerÖzer, Ulviye; Aydın, Rahmiye; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
2017-05-30Bakır (II) iyonunun fenantrolin türevleri ve triptofan ile oluşturduğu komplekslerin sentezi, kararlılıkları ve biyolojik özelliklerinin araştırılmasıAydın, Rahmiye; Şenel, Pelin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
2013Bakır(II) iyonunun L-amino asitler ve aromatik diiminler ile oluşturduğu komplekslerin sentezi, yapılarının aydınlatılması, kararlılık sabitlerinin ve DNA etkileşimlerinin araştırılmasıAydın, Rahmiye; İnci, Duygu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
2018-05-04Bakır(II) ve palladyum(II) iyonlarının fenantrolin türevleri ve amino asitler ile oluşturduğu komplekslerin sentezi, karakterizasyonu, DNA/protein etkileşimlerinin ve biyolojik özelliklerinin araştırılmasıAydın, Rahmiye; İnci, Duygu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
2019-09-02Bakır(ıı), nikel(ıı) ve çinko(ıı) iyonlarının 1,10-fenantrolin türevleri ve glutamin ile oluşturduğu komplekslerin sentezi, karakterizasyonu, kararlılık sabitlerinin, dna etkileşimlerinin ve antikanser aktivitelerinin araştırılmasıAydın, Rahmiye; Kiraz, Sirem; Bursa Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.; 0000-0002-3294-997X
2003-05-08Bazı geçiş elementlerinin azotun verici olduğu ligandlar ile oluşturduğu komplekslerin incelenmesiAydın, Rahmiye; Mutlu, Hasene; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
2004-03-19Bazı geçiş metallerinin fenolik ligandlar ile oluşturduğu koordinasyon bileşiklerinin kararlılıklarının incelenmesiAydın, Rahmiye; Serbest, Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
1997-02-17Bazı itriyum (III) koordinasyon iyon ve bileşiklerinin sulu çözeltideki kararlılıklarıÖzer, Ulviye; Aydın, Rahmiye; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
2009-03-19Bazı metal iyonlarının nükleotidler ve amino asitler ile oluşturduğu ikili ve karışık ligand kompleksleriAydın, Rahmiye; Yırıkoğulları, Aslı; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
2004-11-10Katekolaminlerin bazı metal iyonlarına koordinasyonun incelenmesiAydın, Rahmiye; Faturacı, Yeliz; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.