Browsing by Author Aydın, Hüseyin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 33  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1992Augustinus'ta tanrı ve yaratmaAydın, Hüseyin; Özcan, Zeki; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı.
2003The effect of benzene on serum hormones and the activity of some enzymes in different tissues of ratsGyborova, Suriye; Aydın, Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Biyoloji Bölümü.; Dere, Egemen; AAH-5068-2021; 6603627015
1990Emeviler döneminde harici hareketleriAydın, Hüseyin; Kavukçu, Fuat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü.
1984-06-08Eş'ari ve Matüridi mezheplerinin tekvin sıfatı anlayışıAydın, Hüseyin; Yücedoğru, Tevfik; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İlahiyat Fakültesi.
2000Etki ve edilginin kısımlarıİbn Sina; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Aydın, Hüseyin; Uysal, Enver; Peker, Hidayet
1992Farabi felsefesinde müstefad akl'ın yeri ve önemiAydın, Hüseyin; Aydın, Turan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1990Farabi'nin nefs, melek ve ahiret görüşüAydın, Hüseyin; Ayaz, Adnan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1986Fârâbî'de nübüvvet nazariyesiAydın, Hüseyin; Aydınlı, Yaşar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1984Hariciliğin doğuşundaki kelâmi motiflerAydın, Hüseyin; Kavukçu, Fuat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1980Hitabet-i nebeviyyeAydın, Hüseyin; Kazancı, Ahmet Lütfi; Bursa Yüksek İslâm Enstitüsü.
1998İbn Sina'da inayetAydın, Hüseyin; Koca, Hasan Basri; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
1991İbn Sina'nın ahlak anlayışıAydın, Hüseyin; Keskin, Nihat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1999İbn Sina'nın bilgi anlayışıAydın, Hüseyin; Peker, Hidayet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
1992İbn-i Sina 'da tanrı-kainat ilişkisiAydın, Hüseyin; Peker, Hidayet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1988İbni Hacib'in Şarhu'l Katiye isimli eserinin edisyon kritiğiAydın, Hüseyin; Türkmen, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1990İhvanu's-Safa metafiziğinde tanrı ve tanrı-alem ilişkisiAydın, Hüseyin; Uysal, Enver; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü.
2000İzahu'l Hikem ve Şerh-i Heyakilü'n-Nur çerçevesinde Ankaravi'nin felsefi görüşleriAydın, Hüseyin; Demir, Nihat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
1993John Locke'da tanrı ve tanrı-alem ilişkisiAydın, Hüseyin; Çetin, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1998Kindi metafiziğiAydın, Hüseyin; Şulul, Cevher; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/İslam Felsefesi Bilim Dalı.
1990Kindi'nin alem görüşüAydın, Hüseyin; Şulul, Cevher; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kelam İslam Felsefesi Anabilim Dalı.