Browsing by Author Albayrak, Ahmet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 16 of 16
Issue DateTitleAuthor(s)
2019-12-31Almanya'da üçüncü nesil Türklerin dini davranışlarının kaynaklarıAlbayrak, Ahmet; Yanç, Zeynep Yavuz; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2017-03-31Bağlanma kuramı ve Tanrı tasavvuru ilişkisi üzerine bir araştırmaAlbayrak, Ahmet; Hayta, Akif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-08-29Bosna Hersek’te din değiştirme ve dini dönüşümde psiko-sosyal etkenler (Tuzla Örneği)Albayrak, Ahmet; Kotoriç, Emrah; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-09-03Çevreci davranışlarda bulunma ve dindarlık ilişkisiAlbayrak, Ahmet; Kavalcı, Hilal Nur; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-08-29Çocuklarda Allah tasavvurlarının gelişmesinde sevgi ve güvenin etkisi (9-12 yaş grubu)Albayrak, Ahmet; Ayaz, Ceyda; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
1995Ergenlerin dini gelişiminde sevgi ve korku motifinin etkinliğiHökelekli, Hayati; Albayrak, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
2019-08-29Fransa’da manevi danışmanlık ve rehberlik çalışmalarıAlbayrak, Ahmet; Tınmaz, Gülsevim; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-08-29İnsanın anlam ve mutluluk arayışında inancın rolüAlbayrak, Ahmet; Öztan, Arzu; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-06-21Mahkûm bireylerde fatalistik düşünceAlbayrak, Ahmet; Atan, Beyza Akdümbek; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-08-29Manevî danışmanlıkta naratif terapi ve anlam arayışıAlbayrak, Ahmet; İncir, Zeynep Vural; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2000Bir medeniyet kuramcısı olarak İbn HaldunAlbayrak, Ahmet
2015-03-06Meme kanserli hastalarda ağrı ve uzuv kaybına (mastektomi) bağlı depresyon düzeylerinin yaşam kalitesi ve dindarlık ile ilişkisiAlbayrak, Ahmet; Kurt, Emine; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2001Muhammed İkbal'in kişilik yapısı ve öngördüğü insan modeliHökelekli, Hayati; Albayrak, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2019-12-18Pozitif psikoloji bağlamında lgbt bireylerde dinî - manevî tutum ve davranışlarAlbayrak, Ahmet; Özgül, Nurbanu; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.
2012Uzman sistem denetimli arı kovanı tasarımı ve gerçekleştirilmesiBayır, Raif; Albayrak, Ahmet
2018-09-20Yetişkinlerde dindarlık ve psikolojik sağlamlık ilişkisi üzerine bir araştırmaAlbayrak, Ahmet; Türker, Nesrin Yıldız; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Psikolojisi Bilim Dalı.