Browsing by Author Akova, Bedrettin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 5 of 5
Issue DateTitleAuthor(s)
2010Diz fleksör ile diz ekstansör ve dirsek fleksör kas gruplarının eksentrik karakterli egzersiz ile oluşturulan kas hasarı yanıtları: Kas yapısının etkisiAkova, Bedrettin; Şenışık, S. Çağdaş; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Spor Hekimliği Anabilim Dalı.
1998E vitamini ve Estradiol'ün kas performansı, antioksidan savunma ve egzersize bağlı olarak gelişen kas hasarı ile lipit peroksidasyonu üzerine etkileriAkova, Bedrettin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı/Spor Hekimliği Bilim Dalı.
2013Kronik bel ağrılı hastalarda izokinetik eksentrik bir egzersiz modelinin ağrı, fonksiyonel yetmezlik ve psikososyal durum açısından sonuçlarının karşılaştırılmasıAkova, Bedrettin; Özhan, Gökhan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Spor Hekimliği Anabilim Dalı.
2014Kronik bel ağrılı hastalarda, boyun ve sırt egzersizleri ile desteklenmiş klasik bel egzersiz programının ağrı ve fonksiyonel kısıtlılığa etkisiAkova, Bedrettin; Atalay, Erdem; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Spor Hekimliği Anabilim Dalı.
2018Sağlıklı bireylerde ayak bileği evertör ve dorsal fleksör kas gruplarına yönelik elektromyostimulasyon uygulamasının kas reaksiyon zamanı ve propriosepsiyon üzerine etkileriAkova, Bedrettin; İlhan, Osman; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Spor Hekimliği Anabilim Dalı.