Browsing by Author Ak, Coşkun

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 29  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1989Adli-divanı: Karşılaştırmalı metin-çeviri dil yönünden bir incelemeAk, Coşkun; Alp, Nazmi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2007-03-22Asafî'nin Şecâatnâme'siAk, Coşkun; Eroğlu, Süleyman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2001Balıkesir ili Türkali Köyü halkbilim ürünlerinin derlenmesi ve değerlendirilmesiAk, Coşkun; Yeşil, Hülya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1989Balıkesir'li Zati'nin şiirlerinde geçen atasözü ve halk deyimleriUludağ Üniversitesi/Necatibey Eğitim Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bölümü.; Ak, Coşkun; Akkaya, Mehmet
1988Balıkesir'u zati'nin şiirlerinde geçen atasözü ve halk deyimleriUludağ Üniversitesi/Necatibey Eğitim Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Eğitim Bölümü.; Ak, Coşkun; Akkaya, Mehmet
1996Çakeri Divanı inceleme-metinAk, Coşkun; Çavdurel, Gülay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1998Çeşmi - zade Reşid Divanı: İnceleme - tenkitli metinAk, Coşkun; Uluocak, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1996Dede Korkut hikayelerinde cümleden büyük birlikler ve bunların oluşumunda tekrarların rolüAk, Coşkun; Üstünova, Kerime; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili Ana Bilim Dalı.
2003Divan şiirinde Rind ve Zahid çekişmesiAk, Coşkun; Durmaz, Gülay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2003Fidayi, hayatı, edebi kişiliği ve Divanı'nın incelenmesi (inceleme-tenkitli metin): İkinci ciltAk, Coşkun; Şanlı, İsmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Eski Türk Edebiyatı Bilim Dalı.
1999Hilali Divanı (metin-çeviri-tahlil)Ak, Coşkun; Şanlı, İsmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1993Hilmi DivanıAk, Coşkun; Üstünova, Kerime; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eski Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı.
1996Hüsam-Zade Feyzi Divanı inceleme-metinAk, Coşkun; Gülnar, Özlem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1988İstanbul kütüphanelerindeki el yazması padişah divanları (XV-XVII. asır)Uludağ Üniversitesi/Necatibey Eğitim Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Eğitim Bölümü.; Ak, Coşkun
1989Kanuni Sultan Süleyman'ın Farsça şiirleriUludağ Üniversitesi/Necatibey Eğitim Fakültesi.; Ak, Coşkun
1994Lami`i Çelebi Veyse vü Ramin (giriş-metin)Ak, Coşkun; Kavukçu, Fatma Zehra; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1990Mihri Hatun Divanı karşılaştırmalı metin cümle yapısı ve cümle türleriAk, Coşkun; Gemici, Sabiha; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1987Muhteşem Süleyman'ın muhteşem şairliğiUludağ Üniversitesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Ak, Coşkun
1998Namık Kemal'in özel mektuplarında edebi konularAk, Coşkun; Üstünova, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
1989Naziki Divanı: Karşılaştırmalı MetinAk, Coşkun; Gülhan, Abdülkerim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.