Browsing by Author Şenay, Bülent

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 16 of 16
Issue DateTitleAuthor(s)
2017-01-20Afrika'da Protestan misyonerliği: Etiyopya örneğiŞenay, Bülent; Akbulut, Bayram; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2019-08-29Ahmed Midhat Efendi'nin Tedrîs-i Târîh-i Edyân isimli eserinin transkripsiyonuŞenay, Bülent; Köse, Enes; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2002Avrupa Birliği’nin ‘dînî kimliği’ ve Avrupa’da dinler: Hıristiyanlık, Yahudilik, Hinduizm, Budizm ve İslamUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Şenay, Bülent
2018-03-07Christian mission in post-independence IndonesiaŞenay, Bülent; Himam, Mohammad Muafi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
1991Dini cemaatler sosyolojisi ve hıristiyan cematleriEr, İzzet; Şenay, Bülent; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Medeniyeti ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı.
2018-05-16Erasmus'un Hristiyanlık anlayışı ve İslam'a bakışıŞenay, Bülent; Gölen, Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2020-12-23“Hıristiyanlık öncesinden günümüze ermenilerde dinî hayat ve Türkiye apostolik Ermenileri”Şenay, Bülent; Pehlivan, Emine; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2000Islam and other religions religious diversity and 'living together'Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Şenay, Bülent
2020-11-12Jews in the ottoman foreign service dispatched in the romanian principalities (Wallachia and Moldova) until early 20th centuryBursa Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; 0000-0002-4683-3417; Şenay, Bülent
2019-07-08Kazakistan’da bağımsızlık sonrası dinler ve Protestan misyonerliğiŞenay, Bülent; Khavdoldoy, Amanzhol; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2019-08-26Konyalı Mehmet Vehbi’nin Hulâsat’ül Beyan adlı tefsirinde HristiyanlıkŞenay, Bülent; Kılıç, Semra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2005Osmanlı`dan modern Türkiye`ye geçiş döneminde aydınların medeniyet-din ilişkilerine bakışı Hüseyin Kâzım Kadri ve Musa Cârullah Bigiyef örneğiŞenay, Bülent; Kuzu, Nurhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalı.
2003Türkiye'de Süryanilerin din eğitimiŞenay, Bülent; Bülbül, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü.
2019-07-08Yahudi dünyasında Holokost sonrası inanç tartışmaları: “Kutsal İnkar” tecrübesinden Siyonizm teolojisineŞenay, Bülent; Yıldız, Sümeyra; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.
2002Yahudi-Hıristiyan ilişkileri tarihi ve Anti-Semitizm-Oryantalizm ilişkisiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Şenay, Bülent
2019-08-29Yahudilikte haftalık Peraşa okuma geleneği (haftalık Tevrat okumaları)Şenay, Bülent; Yetim, Tuba; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Dinler Tarihi Bilim Dalı.