Browsing by Author Şekir, Ufuk

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 6 of 6
Issue DateTitleAuthor(s)
2016Antagonist kaslara uygulanan statik ve dinamik germe egzersizlerinin agonist kaslardaki kuvvet ve elektromiyografik aktivite üzerine etkileriŞekir, Ufuk; Şerefoğlu, Abdullah; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Spor Hekimliği Anabilim Dalı.
2011Ayakbileği evertör ve dorsifleksör kas gruplarına uygulanan konsentrik ve eksenterik kombine izokinetik egzersizin sensorimotor kontrol üzerine etkisiŞekir, Ufuk; Keleş, S. Banu; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Spor Hekimliği Anabilim Dalı.
2017Fonksiyonel ayak bileği instabilitesi olan bireylerde ayak bileği evertör ve dorsifleksör kas gruplarına uygulanan eksentrik içerikli thera-band egzersizin kas reaksiyon özellikleri üzerine etkisiŞekir, Ufuk; Arslan, Güfat; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Spor Hekimliği Anabilim Dalı.
2014Fonksiyonel ayak bileği instabilitesi olan bireylerde ayak bileği evertör ve dorsifleksör kas gruplarına uygulanan eksentrik ve konsentrik kombine izokinetik egzersizin kuvvet ve propriosepsiyon üzerine etkisiŞekir, Ufuk; Hancı, Erdal; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Spor Hekimliği Anabilim Dalı.
2009Ön çapraz bağ tamiri sonrası uygulanan rehabilitasyon programı kapsamında alt ekstremite kaslarının elektromiyografik aktivitesindeki gelişmenin kuvvet, propriosepsiyon ve fonksiyonel kapasite ile ilişkisiŞekir, Ufuk; Kadağan, S. Murat; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Spor Hekimliği Anabilim Dalı.
2019-08-23Thermophysiologial comfort properties of different clothes after an activity periodÖzkan, Esra Taştan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Tekstil Mühendisliği Bölümü.; Bursa Uludağ Üniversitesi/Spor Hekimliği Bölümü.; 0000-0002-1296-9092; 0000-0003-2735-8697; Kaplangiray, Binnaz; Şekir, Ufuk