Browsing by Author Şahin, Hatice

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 48  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2005-12-01Anadolu’da yazılmış bir tıp kitabı KemâliyyeUludağ Üniversitesi/Fen Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Şahin, Hatice
2014Bandırma ilçesine bağlı Orhaniye köyünde yaşayan Kırım Tatarlarının ağzıŞahin, Hatice; Ateş, Şule; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2003-06-01Birleşik çekimli fiillerin zaman ve anlam açısından gösterdiği çeşitliliklerUludağ Üniversitesi/Fen Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Şahin, Hatice
2019-06-11Bursa ağız sözlüğü (Deneme)Şahin, Hatice; Gökçe, Hüseyin; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2013-01-31Bursa Balkan göçmenleri ağızlarında isim işletme ekleriUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/Türkçe Eğitimi Bölümü.; Uludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Uluocak, Mustafa; Baştürk, Şükrü; Ogur, Erol; Eroğlu, Süleyman; Şahin, Hatice
2009-12-01Bursa yerli ağızlarında isim işletme ekleriUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/Türkçe Eğitimi Bölümü.; Uludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Baştürk, Şükrü; Uluocak, Mustafa; Eroğlu, Süleyman; Şahin, Hatice
2016-07-31Bursa’da yazılmış tıp metinlerinde ağız özelliklerine dairUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Şahin, Hatice
2015-06-04Câmi'ü'l-Hisâb (Giriş-İnceleme-Metin-Dizin)Şahin, Hatice; Kalafat, Şermin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2016-07-11Çağatay, Özbek ve Yeni Uygur Türkçelerinde fiil işletimi (Kişi-olumsuzluk-zaman-soru)Şahin, Hatice; Haji Moh Naseem, Muhammadullah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2020-08-18Çanakkale ili yerli ağızları (inceleme-metinler-sözlük)Şahin, Hatice; Ölçücü, Hasan Çağrı; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Dili Bilim Dalı.
2020Envârü'l-Âşıkîn'in Pertev Paşa nüshası (133A-264A) (Giriş, şekil bilgisi, metin, dizin, tıpkıbasım örnekleri)Şahin, Hatice; Çabuk, Eren; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2020-04-22Envârü'l-Âşıkîn'in Pertev Paşa nüshası (1b-132b) (Giriş, imla özellikleri, metin, dizin, tıpkıbasım örnekleri)Şahin, Hatice; Dilben, Talha; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Yeni Türk Dili Bilim Dalı.
2010Eski Uygur Türkçesinde ikilemelerŞahin, Hatice; Yılmaz, Emine; Can, Meltem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Edebiyatı Bölümü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2016-01-12Falnâme-i Ca'fer Sâdık (giriş-inceleme-metin-sözlük)Şahin, Hatice; Kadiroğulları, Umut; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
1999Gülşeni - Esrarname: Metin - incelemeŞahin, Hatice; Gülseven, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2019-08-02Gümüşhane İli Kale Köyü ve civarı köylerinin ağız incelemesiŞahin, Hatice; Gök, Çizel; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2019-07-26Hasan Bedreddin ve Küçük Kamus-ı FranseviŞahin, Hatice; Eraslan, Ebubekir; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2017-06-05Irak Türkmen ağızlarıyla yazılan Haydar Baba'ya Selam nazireleriŞahin, Hatice; Jaafer, Kubra Saadun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2010İlköğretim 6. sınıf Türkçe ders kitaplarında yer alan olaya dayalı türlerdeki unsurların öğrencilerin yazılı anlatımlarına aktarımıŞahin, Hatice; Köse, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı.
2010-11-25İlköğretim Türkçe ders kitaplarındaki söz varlığının ilköğretim dördüncü sınıf öğrencilerinin yazılı anlatımlarına aktarımıŞahin, Hatice; Eğilmez, Nigar İpek; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/İlköğretim Anabilim Dalı.