Browsing by Author Şahin, Şener

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 8 of 8
Issue DateTitleAuthor(s)
2018-06-05Abbâsî sarayının hazırcevap nedîmi: Ebü'l-'Aynâ (Hayatı-mizahçılığı-nükteleri)Şahin, Şener; Çakır, Muhammed Faruk; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2019-08-29Afganistan’ın Faryab ili örneğinde klasik İslamî medreseler ve Arapça eğitimiŞahin, Şener; Esmail, Mohammad Aassef; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belâgatı Bilim Dalı.
2017-10-12'Avfî'nin Cevâmi'u'l-Hikâyât ve Levâmi'u'r-Rivâyât isimli eserinde mizahî karakterler ve anekdotik unsurlarŞahin, Şener; Uz, Emin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1999Corci Zeydan`ın tarihi romancılığı ve Osmanlı İnkılabı adlı romanıKaraarslan, Nasuhi Ünal; Şahin, Şener; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2005Emin er-Reyhani ve Mehcer Edebiyatı'ndaki yeriYalar, Mehmet; Şahin, Şener; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belegatı Bilim Dalı.
2018-02-22Klasik Arap edebiyatında bir mizah tekniği olarak kutsal metnin gücünden yararlanmaŞahin, Şener; Efil, Muhammed; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2017-12-28Bir mizah kaynağı olarak İbn 'âsım El-Endelüsî'nin Hadâiku'l-Ezâhir adlı eseri"Şahin, Şener; Dinçer, Şükrü; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2003Modern Arap edebiyatında 'mensûr şiir'Moreh, Shmuel; Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Şahin, Şener