Browsing by Author İyibozkurt, Erol

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 16 of 16
Issue DateTitleAuthor(s)
1999Doğu Asya'nın büyümesinde dış ticaretin rolüİyibozkurt, Erol; Başkol, M. Ozan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/Uluslararası İktisat ve İktisadi Gelişme Bilim Dalı..
1995Döviz kuru sistemlerinin değerlendirilmesi Türkiye ve Özbekistan örnekleriİyibozkurt, Erol; Turayev, Şükrullah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1994Dış borçlanmada ekonomik etkinlik ve Türkiye örneğiİyibozkurt, Erol; Okumuş, Mehmet Önder; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2005Endüstri-içi ticaret teorisi açısından dış tıcaret yapımızın değerlemesiİyibozkurt, Erol; Başkol, Murat Ozan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2004Geçiş ekonomilerinden Kafkasya ekonomilerinin Türkiye ile dış ticaret olanaklarıİyibozkurt, Erol; Cebeci, Ayşe; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
1974Hecksher - Ohlin Teorisi ve sonrasıBursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi.; İyibozkurt, Erol
2006İhracatın finansmanında Eximbank kredileri: Türkiye örneğiİyibozkurt, Erol; Konak, Arkın; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2010İktisadi büyüme-gelir dağılımı ilişkisi: Türkiye örneğiİyibozkurt, Erol; Bahtiyar, Görkem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Ana Bilim Dalı.
2006KOBİ'lerde yabancı sermaye çekme olanakları ve bir örnekİyibozkurt, Erol; Koyuncu, Ceylan Nuran; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
1993Konvertibil para sistemi ve Türkiye'de uygulamaİyibozkurt, Erol; Baldöven, Orhan Fatih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Bölümü.
2011-12-23Lojistik sektörünün rekabet gücü yönüyle analizi: Türk lojistik sektörü için bir çalışmaİyibozkurt, Erol; Keser, Hilal Yıldırır; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2001Serbest bölgeler ve Türkiye ekonomisine katkılarıİyibozkurt, Erol; Kırcı, Süheyla Altan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2004Türkiye'de dış ticarete yönelik vergi politikalarının ekonomik etkileriİyibozkurt, Erol; Kutlay, Mahmut; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
1999Türkiye'de otomotiv sanayi ve ihracat potansiyeliİyibozkurt, Erol; Özdemir, Hasan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
1996Uluslararası ticarette ödeme yöntemleri ve finansman teknikleriİyibozkurt, Erol; Dalgıç, Nurhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2010Yabancı sermaye yatırımları ve büyüme üzerine etkileri: Türkiye örneği üzerine amprik bir uygulamaİyibozkurt, Erol; Eroğlu, Melike; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.