Browsing by Author Üstünova, Kerime

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 26  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2006-06-01Ama’nın işlevleriUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Üstünova, Kerime
2006Cemil Kavukçu'nun "Çalınamayan gün" adli öyküsünde cümleler arasi anlam ilişkileriÜstünova, Kerime; Keser, Özlem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2006Cemil Kavukçu'nun "Çalınmayan Gün" adlı öyküsünde cümleler arası anlam ilişkileriÜstünova, Kerime; Keser, Özlem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2001Cümleden büyük birlikler üzerine bir deneme "Alemdağ'da Var Bir Yılan" Sait Faik AbasıyanıkÜstünova, Kerime; İnceman, Nilüfer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2008-06-01Dede Korkut Destanlarında, aşamalı tekrarların üslup özelliklerini biçimlendirişi üzerineUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Üstünova, Kerime
1996Dede Korkut hikayelerinde cümleden büyük birlikler ve bunların oluşumunda tekrarların rolüAk, Coşkun; Üstünova, Kerime; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili Ana Bilim Dalı.
2000-06-01Di̇l i̇ncelemeleri̇nde anlam bağının gereği̇Uludağ Üniversitesi/Fen Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Üstünova, Kerime
2004-06-01Eklerin öğretimi üzerine bir iki sözUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Üstünova, Kerime
2003-12-01Eksik tekrarUludağ Üniversitesi/Fen Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Üstünova, Kerime
2013Grek harfli Türkçe bir metin: Hekaye-i Şah İsmail ve Gülüzar Hanum (çevriyazılı metin, dil incelemesi, sözlük)Üstünova, Kerime; Karahanci, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
1993Hilmi DivanıAk, Coşkun; Üstünova, Kerime; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eski Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı.
2005-06-01“Ilgın ben” söylemi̇ni̇n düşündürdükleri̇Uludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Üstünova, Kerime
2019-09-20İhsan Oktay Anar’ın Puslu Kıtalar Atlası romanında dilsel karşıtlıklarÜstünova, Kerime; Taşkın, Burkay; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2015-12-25Karım Zaimović "Tajna Džema Od Malına" adlı öykü kitabında deyimlerÜstünova, Kerime; Causevic, Amra; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2018-05-11Keñeş Cusupov'un "Manas" romanının Türkiye Türkçesi çevirisinde deyimlerin kullanımıÜstünova, Kerime; Kyzy, Elnura Suiunbek; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2017Necip Mahfuz'un Sersera Fevka'n-Nîl "Nil Üstünde Gevezelik" adlı eserinde Arapça - Türkçe çeviride kalıp ifadelerin aktarım bakımından incelenmesiÜstünova, Kerime; Mohammed, Abdelghafour; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2009-08-03Oktay Akbal'ın Hayri Bey'li Üsküdar adlı öyküsünde cümlelerarası anlam ilişkileriÜstünova, Kerime; Aydın, Hasene; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.
2007Oktay Akbal'ın Tedirgin adlı öyküsünde cümleler arası anlam ilişkileriÜstünova, Kerime; Gülen, Tülay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı.
2005-12-01Türkçede zaman kavramı ve işlenişiUludağ Üniversitesi/Fen Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Üstünova, Kerime
2016-05-17Türkiye Türkçesi'nde dilbilgisel zaman-Oktay Akbal öyküleri örneğiÜstünova, Kerime; Aydın, Hasene; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Anabilim Dalı/Türk Dili Bilim Dalı.