Browsing by Author Öztürk, Ahmet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 18 of 18
Issue DateTitleAuthor(s)
2010Altı sigma yaklaşımı ve borusan şirketi uygulamalarıÖztürk, Ahmet; Güvener, Uluay Koçak; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Yöneylem Araştırması Bilim Dalı.
-Bekleme hattı modeli simülasyonu ve bir işletmede uygulanmasıÖztürk, Ahmet; Saygın, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
2002Bulanık doğrusal programlama ve bir tekstil işletmesinde uygulama denemesiÖztürk, Ahmet; Özkan, Mustafa M.; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Yöneylem Bilim Dalı.
2006CPM ve PERT teknikleriyle proje planlama ve bir işletmede uygulanmasıÖztürk, Ahmet; Sarıca, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Yöneylem Bilim Dalı.
1996Çok amaçlı dağrusal programlama ve bir tekstil işletmesinde uygulama denemesiÖztürk, Ahmet; Özkan, Mustafa M.; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Ana Bilim Dalı.
1989Doğrusal olmayan programlama modellerinden quadratik programlamanın süt ve süt ürünlerinin üretim planlamasında uygulanmasıÖztürk, Ahmet; Bahtiyar, Basri; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1994Doğrusal programlama modeli ve bir otomotiv yan sanayii işletmesinde uygulama denemesiÖztürk, Ahmet; Meydan, Engin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
1988Döviz kuru öngörüsü için ekonometrik bir model denemesiÖztürk, Ahmet; Demir, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2008Fasoncu seçimi için AHS modelinin bir tekstil işletmesine uygulanmasıÖztürk, Ahmet; Arıkan, Vesile Sinem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Yöneylem Bilim Dalı.
1999Kalite planlaması ve bir işletmede uygulama denemesiÖztürk, Ahmet; Yılgör, Metehan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Ekonometri Bölümü.
2002Karar almada stokastik envanter modelleri ve bir uygulama denemesiÖztürk, Ahmet; Gürbüz, Mehmet İlker; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
2013-11-22Müze gelirini artırmak için fiyat politikaları ve Ayasofya Müzesine uygulamaÖztürk, Ahmet; Kara, Adem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Yöneylem Bilim Dalı.
2012-12-27Tedarik zinciri yönetiminde envanter modellerinin önemi üzerine bir uygulamaÖztürk, Ahmet; Bal, Sevinç; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Yöneylem Araştırması Bilim Dalı.
1997Toplam kalite kontrolunda kullanılan istatistiksel yöntemler ve bir işletmede uygulamaÖztürk, Ahmet; Kuru, Ayla; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı.
1997Toplam kalite yönetimi EFQM modeli ve MAKO'da bir uygulamaÖztürk, Ahmet; Süzer, Hakan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Yöneylem Bilim Dalı.
2013-06-07Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencilerinin öznel iyi oluş düzeyleri ile tinsellik, iyimserlik, kaygı ve olumsuz duygu düzeyleri arasındaki ilişkiÇetinkaya, Rahşan Siviş; Öztürk, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bilim Dalı.
2013-05-10Yapay sinir ağ modelleri ve bir tekstil firmasında uygulamaÖztürk, Ahmet; Kargı, Vesile Sinem Arıkan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Yöneylem Bilim Dalı.
2011-01-20Yenilenebilir enerji kaynaklarından rüzgâr ile üretilen enerjinin ekonomik değerinin Markov zinciri ile modellenmesi ve Yalova ilinde bir uygulamaÖztürk, Ahmet; Karatepe, Selin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/Yöneylem Bilim Dalı.