Browsing by Author Özmutlu, H. Cenk

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 9 of 9
Issue DateTitleAuthor(s)
2009-08-28Altı sigma süreç iyileştirme tekniği ve sanayide bir uygulamaÖzmutlu, H. Cenk; Çırkan, Fatih; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2005Arama motorları kullanıcı oturumlarındaki konu değişikliklerinin tespit ve tahmin yöntemleriÖzmutlu, H. Cenk; Çavdur, Fatih; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2009Arama motorlarında yeni konu tanılamada karakter n-gram ve yapay sinir ağları uygulamasıUludağ Üniversitesi/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Endüstri Mühendisliği Bölümü.; Özmutlu, H. Cenk; Çağlar, Burcu
2014-06-10Ardışık makinelerde çoklu operasyona sahip işlerin eş zamanlı çizelgelenmesiÖzmutlu, H. Cenk; Beğen, Mehmet A.; Gençosman, Burcu Çağlar; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2013Genetik algoritmada çaprazlama operatörü için bir benzerlik ölçütü geliştirilmesiÖzmutlu, H. Cenk; Altan, Alper; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2014-10-16İşlerin bölünerek çizelgelenmesi için geliştirilen genetik algoritma ve uygulamaÖzmutlu, H. Cenk; Eroğlu, Duygu Yılmaz; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2013Kalıp parametrelerinin çapak oluşumuna etkisinin deneysel tasarım teknikleriyle incelenmesiÖzmutlu, H. Cenk; Ensarioğlu, Kıymet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2017Montaj hattı dengeleme problemlerinde çevrim süresinin minimizasyonu için yeni yaklaşımlar: Paralel görev atama ve paralel istasyon oluşturmaÖzmutlu, H. Cenk; Altunay, Hakan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2010-08-12Yapay zeka ile talep tahminiÖzmutlu, H. Cenk; Yazıcıoğlu, Nazife; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.