Browsing by Author Özlük, Kasım

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 14 of 14
Issue DateTitleAuthor(s)
1991Heparin ve heparin fraksiyonlarının yaygın damar içi pıhtılaşması oluşumu üzerine etkileriÖzlük, Kasım; Uludağ, Sumru; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
1992Hipertansiyon ile viskozite ve osmotik frajilite ilişkisiÖzlük, Kasım; Salmanlı, Belgin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
1994Hipertiroid ve hipotiroidinin iskelet kası fonksiyonları ve bunun kas kapillerizasyonu ile ilişkisinin araştırılmasıÖzlük, Kasım; Noyan, Behzat; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
1994İntraserebroventriküler olarak verilmiş Kolin'in dereceli kanatmanın yol açtığı plazma renin aktivitesi değişimine etkisiÖzlük, Kasım; İşbil, Naciye; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
2001-04-27Kronik sigara içicilerde kassal egzersizin oksijen kinetiğine etkisiÖzlük, Kasım; Özer, Ömer; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
1996Neonatal sıçanlarda hipoksik-iskemik infarkt üzerine NMDA reseptör antagonistleri ile hipoterminin nöron koruyucu etkilerinin araştırılmasıÖzlük, Kasım; Alkan, Tülin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
1991Stresin fibrinolitik aktiviteye etkisiÖzlük, Kasım; Taş, Sibel; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
1987Sıçanlarda değişik ortam ısısının lokal sempatik aktiviteye etkisiÖzlük, Kasım; Üner, Mine; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
1997Sıçanlarda deneysel olarak oluşturulan diabetin çizgili kas kasılma özellikleri ve kapillerizasyonuna etkisinin araştırılmasıÖzlük, Kasım; Taş, Sibel; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
1996Sıçanlarda fokal serebral iskemi modelinde ilaçların intrakranial basınç, serebral perfüzyon basıncı üzerine etkileri ve infarkt alanının histopatolojik incelenmesiÖzlük, Kasım; Kahveci, Nevzat; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
1998Sıçanlarda sistemik lityum-pilokarpin ile oluşturulan epilepsi modelinde nitrik oksitin nöbet aktivitesi üzerine etkisiÖzlük, Kasım; Güleç, Güldal; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
1987Tavşanlarda deneysel yolla venöz tromboz oluşturulması ve tromboz oluşumu üzerine normal ve düşük moleküler ağırlıklı heparin fraksiyonunun (CY 216) koruyucu etkisinin araştırılmasıÖzlük, Kasım; Noyan, Behzat; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
1987Tavşanlarda, tavşan beyin tromboplastini enjeksiyonu ile yaygın damar içi pıhtılaşmasının deneysel olarak gösterilmesiÖzlük, Kasım; İşbil, Naciye; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.
1987Trombositlerin glukoz utilizasyonu üzerine aspirin, persantin ve indobufenin etkisinin araştırılmasıÖzlük, Kasım; Yazgan, Emine; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Fizyoloji Anabilim Dalı.