Browsing by Author Özkılıç, Rüçhan

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 12 of 12
Issue DateTitleAuthor(s)
2006Avrupa Birliği eğitim programı Comenius 1 ve eğitim kurumları proje koordinatörlerinin program hakkında görüşleriÖzkılıç, Rüçhan; Haspolatlı, Ersin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Eğitim Programları ve Öğretimi Bilim Dalı.
2011Avrupa Birliği Erasmus programına katılan Türk ve yabancı öğrencilerin programla ilgili görüşlerinin karşılaştırılmasıÖzkılıç, Rüçhan; Sarıtaş, Ezgi; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Eğitim Programları ve Öğretimi Bilim Dalı.
2014-06-02Hayatboyu öğrenme ERASMUS ders verme hareketliliği programının öğretim elemanları tarafından değerlendirilmesi (Türkiye Uludağ Üniversitesi ve İspanya Castilla la Mancha Üniversitesi örneği)Özkılıç, Rüçhan; Çuvaş, Yıldız; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı.
2009-03-13İlköğretim beşinci sınıf sosyal bilgiler dersinde oluşturmacı öğrenme yaklaşımının öğrencilerin başarı düzeylerine ve derse yönelik tutumlarına etkisiÖzkılıç, Rüçhan; Avcı, Esra Yavuz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı.
2001İlköğretim II. kademe Resim-İş dersi amaçlarının gerçekleşme derecesi ve öğretmen profiliÖzkılıç, Rüçhan; Duyar, Derya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı.
2012-07-10İngilizce öğretmenlerinin yansıtıcı öğretime yönelik tutumlarıÖzkılıç, Rüçhan; Korumaz, Mithat; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Bölümü Anabilim Dalı/Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı.
2005Meslek lisesi bilgisayar bölümü yazılım atölyesi derslerinin eğitim programlarının değerlendirilmesiÖzkılıç, Rüçhan; Kert, Asiye; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2015-08-05Öğretmen adaylarının eğitim amaçlı sosyal ağ ve internet kullanma öz - yeterlik algılarıÖzkılıç, Rüçhan; Teke, Aziz; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı.
2017-02-14Öğretmenlerin öğrencileri tarafından zorbalığa uğrama durumları ve sınıf yönetimi becerileri arasındaki ilişkinin incelenmesiÖzkılıç, Rüçhan; Bayraktar, Merve; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı.
2004Sosyal bilimler, fen bilimleri ve beden eğitimi spor öğretmenlerinin sınıfta zaman yönetimine ilişkin davranışlarıUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi.; Özkılıç, Rüçhan; Korkmaz, Nimet Haşıl
2004Toplam kalite yönetiminin uygulandığı eğitim kurumlarında öğretmen algılarına göre karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileriÖzkılıç, Rüçhan; Sezer, Sinan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı.
2012-02-03Uludağ Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Programının incelenmesiÖzkılıç, Rüçhan; Köse, Canan; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Bilimleri Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı.