Browsing by Author Özgümüş, Ahmet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 10 of 10
Issue DateTitleAuthor(s)
1992Azot ve potasyumlu gübrelemenin şeker pancarının verim ve bazı kalite özellikleri üzerine etkileriÖzgümüş, Ahmet; Turhan, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
2003-02-21Besin çözeltisindeki mangan düzeyinin pH ile ilişkili olarak gerbera (Gerbera Jamesonii L.)'nın çiçek verimi ve niteliği üzerine etkileriÖzgümüş, Ahmet; Akbaş, Nurdan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1988Bursa ovası topraklarının fosfor durumu ve bu topraklarda alınabilir fosfor miktarının belirlenmesinde kullanılacak yöntemlerÖzgümüş, Ahmet; Okan, Oya; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
2001-01-24Değişik oranlardaki pomza ve zeolit karışımlarının kimi fiziksel ve kimyasal özellikleriÖzgümüş, Ahmet; Mol, Funda; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1993-09-14Farklı düzeylerde nitrat ile beslemenin perlitte yetiştirilen kıvırcık salata'nın verim ve nitrat içeriği üzerine etkileriÖzgümüş, Ahmet; Aydınalp, Cumhur; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1995-06-09Perlit-Turba karışımlarında yetiştirilen karanfilin beslenme durumunun bitki analizleri ile incelenmesi üzerine bir araştırmaÖzgümüş, Ahmet; Uçkan, Hatice Sevim; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1995-03-22Şeftali ağaçlarında görülen demir klorozunun değerlendirilmesinde çeşitli analiz yöntemlerinin karşılaştırılmasıÖzgümüş, Ahmet; Başar, Haluk; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1995-01-20Toprak tekstürü ve tuzluluğunun karanfilin gelişimi ve çiçek niteliği üzerine etkileriÖzgümüş, Ahmet; Korkmaz, Gürler Cihangir; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
1998-03-23Topraktan ve yapraktan çinko uygulamalarının değişik buğday çeşitlerinde verim ve danenin çinko kapsamı üzerine etkileriÖzgümüş, Ahmet; Özbek, Visal; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.
2002-04-08Yapraktan uygulanan farklı konsantrasyonlardaki ürenin Marmara-86 çeşidi ekmeklik buğdayın tane verimi ve tanelerin protein içeriği üzerine etkileriÖzgümüş, Ahmet; Göksoy, Aygül; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Toprak Anabilim Dalı.