Browsing by Author Özer, Ulviye

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 13 of 13
Issue DateTitleAuthor(s)
1990-08Antimon (III) iyonunun sulu çözeltide bazı fenolik ligantlar ile oluşturduğu komplekslerin yapılarının spektroskopik yöntem ile belirlenmesiÖzer, Ulviye; Kum, Canan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
1989-08Atmosferdeki eser elementlerÖzer, Ulviye; Aydın, Rahmiye; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
1997-02-17Bazı itriyum (III) koordinasyon iyon ve bileşiklerinin sulu çözeltideki kararlılıklarıÖzer, Ulviye; Aydın, Rahmiye; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
1997-02-17Bazı skandiyum (III) koordinasyon iyon ve bileşiklerinin sulu çözeltideki kararlılıklarıÖzer, Ulviye; Türkel, Naciye; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
1996Demir (III) iyonunun bazı oksijen verici ligandlar ile oluşturduğu komplekslerin incelenmesi ve demir kirliliği olan sularda türlendirmeÖzer, Ulviye; Tüfekçi, Sultan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
1995Demir kirliliği olan sularda türlendirme ve bazı demir komplekslerinin job yöntemiyle formüllerinin belirlenmesiÖzer, Ulviye; Delibaş, Özlem; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
1993-09Güney Marmara'nın bazı akarsularında ağır metal kirliliği ile önemli anorganik kirletici parametrelerin düzeylerinin belirlenmesiÖzer, Ulviye; Aksoy, M. Suat; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
2003-07-03Kalsiyum (II) iyonunun oksijen verici bazı ligandlar ile oluşturduğu komlekslerin incelenmesiÖzer, Ulviye; Beğendi, Tülay; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
2005Krom(III)-tiron içeren dengelerin incelenmesiÖzer, Ulviye; Meşecikli, Emel; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
2003Magnezyum (II) iyonunun bazı oksijen verici ligandlar ile oluşturduğu komplekslerin incelenmesiÖzer, Ulviye; Emirgil, Burcu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
2000-04-28Nilüfer Çayı'nda kromun kimyasal dengelerinin araştırılmasıÖzer, Ulviye; Aksoy, M. Suat; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Anorganik Kimya Anabilim Dalı.
2006-06-16Skandiyum(III) iyonunun bazı oksijen verici uçları olan ligandlara ilgisinin araştırılmasıÖzer, Ulviye; Güney, Emel; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.
1998-08-25Tarihi yapıtları etkileyen bazı hava kirleticilerin incelenmesiÖzer, Ulviye; Akçay, Hasan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kimya Anabilim Dalı.