Browsing by Author Özdemir, Özcan

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 15 of 15
Issue DateTitleAuthor(s)
2008-04-15Bambu iplik özelliklerinde etkili faktörler üzerine bir araştırmaÖzdemir, Özcan; Yüksek, İlkay Özsev; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
-Büküm fikse şartlarının iplik özelliklerine etkisi üzerine bir araştırmaÖzdemir, Özcan; Dayık, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
2013Denim kumaşlar için ring ve open-end rotor iplik makinelerinde üretilen şantuk ipliklerin özelliklerinin incelenmesi üzerine bir araştırmaÖzdemir, Özcan; Fidan, Burcu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
1996-07-30Fantazi büküm makinalarında bazı üretim parametrelerinin iplik özelliklerine etkisi üzerine bir incelemeÖzdemir, Özcan; Kutlu, Kadir; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
2008İpliklerde vakumlu buharlama işlemleri ve iplik özelliklerine etkileri üzerine bir araştırmaÖzdemir, Özcan; Şardağ, Sibel; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
2001-01-12Karışım ipliklerinin mukavemet özelliklerini etkileyen faktörler üzerine bir araştırmaÖzdemir, Özcan; Enhoş, Süleyman Alper; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
2010-11-09Prototip floklama makinesi tasarımı, imalatı ve flok iplik üretimiÖzdemir, Özcan; Orhaneddin, Berrak; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
1999-04-20Ring iplik makinalarında bazı üretim parametrelerinin iplik özelliklerine etkilerinin incelenmesiÖzdemir, Özcan; Kahraman, Şenol; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
2000-02-08Ring iplik makinalarında sargılı ipliklerin (core yarn) eğrilmesinde bazı üretim parametrelerinin iplik özelliklerine etkilerinin incelenmesiÖzdemir, Özcan; Yeşilkütük, Nurcan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
2012Soya iplik özelliklerinde etkili faktörler üzerine bir araştırmaÖzdemir, Özcan; Pampal, Esra Şerife; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
2002-07-25Şenil iplik makinalarında bazı üretim parametrelerinin iplik özelliklerine etkisi üzerine bir araştırmaÖzdemir, Özcan; Çeven, Erhan Kenan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
2007-01-25Şenil iplik özelliklerini etkileyen parametreler üzerine bir araştırmaÖzdemir, Özcan; Çeven, Erhan Kenan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
1995-07-19Tek ve çift katlı kontinu polyester ipliklerde büküm nedeniyle kısalmanın incelenmesiÖzdemir, Özcan; Genç, Erdem; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
1996-11-19Tek ve çift katlı kontinü polyester ipliklerde büküm miktarının ipliklerin mekanik özelliklerine etkisinin incelenmesiÖzdemir, Özcan; Kesim, Sebat; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.
2006-02-22Yün ipliklerinde büküm fikse şartlarının iplik özelliklerine etkisi üzerine bir araştırmaÖzdemir, Özcan; Gülrodop, Gökhan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı.