Browsing by Author Ölmezoğulları, Nalan

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 24  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2010-08-022001 krizi sonrasında Türkiye ekonomisinde iktisadi büyümenin kaynakları ve sonuçlarıÖlmezoğulları, Nalan; Demir, Sinan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
1988Atatürk Döneminde tarımsal gelişme (1923 - 1938)Uludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Ölmezoğulları, Nalan
2017-08-18Çin ekonomisinde doğrudan yabancı sermaye yatırımları ve yapısal dönüşümÖlmezoğulları, Nalan; Yılmaz, Selin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
1998Doğrudan dış yatırımlarÖlmezoğulları, Nalan; Ölmez, Akın; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Politikası Bilim Dalı.
2014-02-24Enerji tüketimi ve ekonomik büyüme için Türkiye üzerine bir modellemeÖlmezoğulları, Nalan; Karahan, Melis; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2007Geçiş ekonomilerinde makro ekonomik istikrar sorunları: Rusya örneğiÖlmezoğulları, Nalan; Çöküntü, Esra Güler; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2003Gelişmekte olan ülkelerde finansal liberalizasyon ve bankacılık krizi: Türkiye örneğiÖlmezoğulları, Nalan; Tuncel, Cem Okan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2011-05-06İnovasyon sistemleri ve ekonomik gelişme: Bursa bölgesi imalat sanayinde inovasyon süreçleri üzerine bir alan araştırmasıÖlmezoğulları, Nalan; Tuncel, Cem Okan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2018-07-31Kazakistan ekonomisinde petrolün rolüBursa Uludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İktisat Bölümü.; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.; 0000-0001-5000-0904; Ölmezoğulları, Nalan; Aldibekova, Gulnaz
1990Latin Amerika'da kronik enflasyon ve enflasyonun yapısal analiziUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İktisat Bölümü; Ölmezoğulları, Nalan
2018-09-11Mobil telekomünikasyon piyasasında regülasyonun rekabet üzerine etkisi: Türkiye'de numara taşınabilirliği örneğiÖlmezoğulları, Nalan; Kar, Mikail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
2002Modern bankacılıkta gelişmeler ve elektronik bankacılıkÖlmezoğulları, Nalan; İyitanır, B. Bülent; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2004Monopol gücü ve Mark-up fiyatlama: ABD havayolu endüstrisi örneğiÖlmezoğulları, Nalan; Bozova, Bahadır; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2019-08-29Nükleer santralin Türkiye ekonomisi açısından fayda ve maliyetleriÖlmezoğulları, Nalan; Güneşli, Hazal Özlem; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Teorisi Bilim Dalı.
2018-06-04Oligopol piyasasında rekabeti kısıtlayan uygulamalar: Türkiye çimento sanayi örneğiÖlmezoğulları, Nalan; Gürsel, Volkan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.
2007Özel markalı ürünler ve tüketici tercihleri Bursa perakende sektöründe bir uygulamaÖlmezoğulları, Nalan; Çakır, Ertan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2018-10-07Petrol fiyatlarının Kazakistan ekonomisi üzerine etkileriÖlmezoğulları, Nalan; Aldibekova, Gulnaz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisat Bilim Dalı.
1985-11Tarım kesiminde küçük işletmeler ve ekonomik etkinlikUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Ölmezoğulları, Nalan
2010-07-14Türk otomotiv sektörünün doğrudan yabancı sermaye yatırımlarını çekme potansiyeli ve rakip ülkelerle karşılaştırılmasıÖlmezoğulları, Nalan; Sevinecek, Didem Özal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2000Türkiye için önemli bir pazar AzerbaycanÖlmezoğulları, Nalan; Yalıncaklı, Cem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı.